Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نظامیان ترکیه وارد قطر شدند

نظامیان ترکیه وارد قطر شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دولت قطر ورود اولین گروه از سربازان ترکیه به خاک این کشور را برای انجام تمرینات مشترک نظامی تایید کرد.

بنا بر اعلام وزارت دفاع قطر، این نیروها وارد دوحه پایتخت قطر شده و اولین مرحله از آموزش های خود را روز یکشنبه در پایگاه «طارق بن زیاد» این کشور را به انجام رسانده اند.

این تمرینات نظامی که بخشی از توافق دو کشور با هدف تقویت توانایی های دفاعی، افزایش تلاش ها برای مبارزه با گروههای مسلح و همچنین حفظ ثبات در منطقه است، برای دوره ای طولانی برنامه ریزی شده است.

تمرینات مشترک نظامی قطر و ترکیه در حالی انجام می شود که عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، مصر و شماری دیگر از کشورها روابط خود را با قطر به اتهام حمایت این کشور از تروریسم قطع کرده اند؛ قطر این اتهامات را رد می کند.

ترکیه از جمله کشورهایی است که از زمان آغاز بحران در روابط دیپلماتیک میان قطر و همسایگانش، از این کشور حمایت کرده است.

پارلمان ترکیه در اوایل ماه ژوئن امسال نیز طی مصوبه ای، با توافقنامه جداگانه ای که پیش تر در آوریل سال ۲۰۱۶ میلادی میان آنکارا و دوحه امضا شده بود موافقت کرد. این توافقنامه اجازه می دهد که گروههای جدیدی از سربازان ترک در پایگاه ترکیه در خلیج فارس مستقر شوند.

پایگاه نظامی ترکیه در قطر، اولین پایگاه نظامی این کشور در خلیج فارس است که بر اساس توافق دو کشور (امضا شده در سال ۲۰۱۴ میلادی) تاسیس شد و پیش از آغاز بحران کنونی ۱۵۰ سرباز ترک در آن مستقر بودند.

همزمان با تمرینات نظامی، آنکارا همچنان در تلاش است تا به عنوان میانجی برای حل بحران خلیج فارس راه حلی را پیدا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها