Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گوگل تدابیر سخت‌تری علیه افراطی‌گری در پیش می‌گیرد

گوگل تدابیر سخت‌تری علیه افراطی‌گری در پیش می‌گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون ارشد رئیس گوگل: نباید در سرویس‌های ما جایی برای محتوای تروریستی باشد

آگهی

در پی گسترش نگرانی از تبلیغات و جذب نیرو از سوی گروه‌های تروریستی به واسطه اینترنت، شرکت گوگل تدابیر تازه‌ای را اتخاذ کرده و سخت‌گیری بیش‌تری را درخصوص محتوایی که کاربران منتشر می‌کنند اعمال خواهد کرد.

گوگل با ۴ اقدام تازه به مبارزه با گسترش و انتشار محتوایی می‌رود که چالشی تازه برای امنیت جهانی خوانده می‌شود. این شرکت فناوری اینترنتی وعده داده است که به فعالیتش علیه افراطی‌گرایی توسعه خواهد بخشید و از این پس ردیابی و بررسی افراطی‌گری را سریع‌تر از گذشته انجام می‌دهد.

این گزارش می‌افزاید گوگل و یوتیوب متعهد شده‌اند که بخشی از راه حل چالشی باشند که جوامع آزاد با آن رو به رو هستند. کنت واکر، معاون ارشد رئیس گوگل نوشته است: «ما با دولت، ضابطان قضایی و گروه‌های جامعه مدنی برای مقابله با مساله افراطی‌گرایی خشونت‌آمیز آن‌لاین کار می‌کنیم. نباید جایی برای محتوای تروریستی در سرویس‌های ما باشد.» وی تروریسم را «حمله‌ای به جوامع باز» می‌داند و می افزاید: «پرداخن به تهدید خشونت و نفرت، چالشی حیاتی برای همه ما است.»

پیش‌تر در دیدار نخست وزیر بریتانیا با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری تازه برگزیده فرانسه نیز موضوع ضرورت اتخاذ تمهیدات بیش‌تر برای مقابله با فعالیت‌ تروریست‌ها در اینترنت مطرح شده بود. در این دیدار که سه‌شنبه هفته گذشته در پاریس صورت گرفت ترزا می عنوان کرد که شرکت‌های فناوری از جمله فیس‌بوک و گوگل را در صورت تلاش نکردن برای مقابله با افراطی‌گرایی آن‌لاین جریمه خواهند شد.

گوگل به شمار کارشناسان مستقل می‌افزاید و همکاری‌اش را با گروه‌هایی که علیه افراطی‌گری تلاش می‌کنند افزایش خواهد داد. به ویژه درباره ویدئوهایی که محتوایی جنجال‌برانگیز درباره مذاهب یا محتوایی برتری‌طلبانه دارند سخت‌گیری بیش‌تری می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جعل واقعیت با هوش مصنوعی؛ دختر اوکراینی چگونه در چین پرطرفدار شد؟

گوگل حذف دائمی سابقه «موقعیت مکانی» کاربران را آغاز می‌کند

رای مثبت باشگاه‌های انگلیسی به وی‌ای‌آر؛ لیگ برتر جزیره به استفاده از کمک‌ داور ویدئویی ادامه می‌دهد