Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حسن روحانی: لحن ها را دوستانه و برادرانه تر کنیم

حسن روحانی: لحن ها را دوستانه و برادرانه تر کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران پنج شنبه شب در مراسم افطار با خبرنگاران و مدیران رسانه ها از رسانه هایی که به گفته وی «مسیرشان دقیق نبوده» خواست حال که انتخابات تمام شده «لحن ها را دوستانه و برادانه تر» کنند.

رئیس جمهوری ایران در بخشی از سخنانش گفت: «با لحن تند به جایی نمی رسیم. والله جز اعتدال راه دیگری وجود ندارد. امام خمینی هم با اعتدال انقلاب را پیروز کرد. اگر امام به مردم می گفت بروند جلوی ارتش بایستند و مقابله کنند، کشور حمام خون می شد. اما امام چنان عمل کرد که هر چیزی را جذب و هضم کرد.»

حسن روحانی همچنین افزود: «چرا دشنام دادن را افتخار می دانیم و ناسزا گویی را انقلابی گری می دانیم؟ انقلابی ما امیرالمومنین و پیامبر اکرم است، عماریاسر است. مگر ما شیعه علی نیستم. ما انقلاب کردیم تا راه پیامبر و راه علی را دنبال کنیم که به اصحاب خود می فرمود که حتی در هنگام جنگ به دشمن دشنام ندهید.»

ريیس جمهوری ایران همچنین از رسانه ها خواست فقط انتقاد نکنند و افزود «انتقادی سازنده است که مفید است».

در این مراسم به گزارش ایسنا محمد علی وکیلی نماینده مجلس و مدیر مسئول روزنامه ابتکار از دولت خواست که لوایح اصلاح قانون مطبوعات و نظام صنفی را که مطالبه جامعه رسانه ای ایران است زودتر به مجلس بفرستد. وی همچنین خواستار تعیین تکلیف وضعیت شماری از مدیران کانال های تلگرامی شد که در بازداشت بسر می برند.

محمد نادعلی مدیر عامل پایگاه خبر جماران نیز در این مراسم خواستار اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از سوی همه دستگاهها و نهادها شد.

مدیر جماران به جای سه دقیقه حدود ده دقیقه صحبت کرد(بوقت صحبت بقیه رفت)
از روحانی خواست به دیدار خاتمی کروبی خانواده زندانیان تلگرامی برود

— saba azarpeik (@sabaazarpeik) June 15, 2017

عدم رعایت زمان سخنرانی از سوی برخی از مدیران رسانه ها باعث شد که وقت به علی متقیان مدیر عامل خبرگزاری ایسنا برای سخنرانی نرسد. وی متن سخنرانی اش را در وب سایت این خبرگزاری منتشر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراسم ادای احترام مقامات کشورهای خارجی به ابراهیم رئیسی و دیگر کشته‌شدگان سانحه سقوط بالگرد

مراسم تشییع رئیسی در مشهد: تحقیقاتی در باره حادثه بالگرد همزمان با طرح ابهام‌ها در دست انجام است

سقوط بالگرد رئیسی و تلاش برای حفظ غرور ملی در عرصه دیپلماسی نظامی؛ پهپاد را ایران پیدا کرد یا ترکیه؟