Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پیاده روی شبانه وزیر برابری زنان و مردان فرانسه جنجال آفرین شد

پیاده روی شبانه وزیر برابری زنان و مردان فرانسه جنجال آفرین شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان و مردان در دولت جدید فرانسه با انتشار عکس هایی از حضور شبانه خود در یکی از محله های پاریس جنجال آفرین شد.

مارلن شیاپا که به دنبال به قدرت رسیدن امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به عنوان وزیر در دولت جدید این کشور معرفی شد، در توئیت دوشنبه شب خود عکس هایی از حضور شبانه اش در محله لاشَپِل پَژول در شمال پاریس منتشر کرد.

محله لاشَپِل پَژول پاریس به دلیل شمار زیاد گزارش های آزار و اذیت زنان در خیابانهای آن شهرت یافته است. ساکنان این محله ماه گذشته با امضای طوماری به شرایط نامناسب خیابانها برای حضور زنان و اذیت و آزار آنها توسط مردان اعتراض کردند.

در عکس های منتشرشده در توئیتر مارلن شیپا، ۳۴ ساله، او در حالی که دامن به تن دارد در حال قدم زنی در خیابانهای محله لاشَپِل پَژول دیده می شود. این اقدام وزیر برابری زنان و مردان انتقادهایی را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی برانگیخت.

منتقدان مارلن شیاپا او را به نادیده گرفتن واقعیتی که زنان با آن روبرو هستند متهم کرده اند. موج انتقادات در نهایت وزیر برابری زنان و مردان را مجبور به حذف توئیت حاوی عکس هایش در محله لاشَپِل پَژول کرد.

مارلن شیاپا روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای رسمی ضمن تشریح سیاست و اقدامات خود برای در راستای مبارزه با اذیت و آزار خیابانی زنان پرداختو او در این بیانیه تاکید کرده است: «منطقه ممنوعه ای برای زنان در جمهوری [فرانسه] وجود ندارد. من به عنوان وزیر برابری زنان و مردان همه جا خواهم رفت.»

Marlène Schiappa se met en scène dans le quartier de La Chapelle-Pajol et provoque un tollé https://t.co/SlCvHVpliypic.twitter.com/EvYuDiQWrl

— LCI (@LCI) June 13, 2017

[Communiqué] “Il n’existe aucune zone de non-droit pour les femmes dans la République” MarleneSchiappa</a><br>➡️Lire le CP <a href="https://t.co/fwFXS9li8h">https://t.co/fwFXS9li8h</a> <a href="https://t.co/KKP9c8sM2t">pic.twitter.com/KKP9c8sM2t</a></p>— Femmes-Hommes (Egal_FH) June 13, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزاران زن در سرتاسر فرانسه علیه اوج‌گیری جریان راست افراطی به خیابان‌ها آمدند

شورش‌‌های مرگبار کالدونیای نو؛ رهبر جدایی‌خواهان بازداشت و به سرزمین اصلی فرانسه منتقل شد

اتحاد احزاب غیرهمگون برای شکست راست افراطی؛ آیا ماکرونیسم نیامده محکوم به رفتن است؟