Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شهردار رم خواستار تعلیق ورود مهاجران به پایتخت شد

شهردار رم خواستار تعلیق ورود مهاجران به پایتخت شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شهردار رم از دولت ایتالیا خواست تا ورود پناهجویان جدید به پایتخت را به حالت تعلیق درآورد. ویرجینیا راجی می‌گوید ورود پناهجویان بیشتر به پایتخت موجب بروز تنش‌های اجتماعی تازه‌ای خواهد شد.

شهردار ۳۸ ساله رم که وابسته به جنبش پنج‌ستاره است در حساب فیسبوک خود نوشت «رم به شدت تحت فشار مهاجرتی است و نمی‌توان به این شیوه ادامه داد.» خانم راجی پذیرش پناهجویان را یکی از مسائل اضطراری می‌داند که از گذشته به ارث رسیده است، آنهم به این دلیل که طی سال‌های گذشته به آن توجه کافی نشده است.

همزمان بپه گریلو، رهبر جنبش پنج‌ستاره و کمدین سابق تلویزیون ایتالیا از بسته شدن تدریجی اردوگاه پناهجویی رم خبر داد و در وبلاگش نوشت: «ماجرا همین جا خاتمه می‌یابد و از این پس رم لحنش را عوض می‌کند.»

به نظر می‌رسد ناکامی جنبش پنج ستاره در انتخابات شهرداری‌ها، شهردار رم را به این فکر انداخته تا برای کسب حمایت بیشتر مردم به موضوع پناهجویان روی آورد.

این درحالی است که دولت ایتالیا ماه آوریل از پارلمان خواست تا طرحی را برای افزایش ظرفیت پذیرش پناهجویان از یک سو و کند کردن روند اخراج پناهجویانی که درخواستشان رد شده به تصویب برساند.

این طرح همچنین به تدابیر تازه‌ای برای سهمیه‌بندی پناهجویان در بخش‌های داخلی کشور نظر دارد. هدف آن است که به ازای هر هزار نفر در هر بخش ۲.۵ متقاضی پناهندگی اختصاص یابد. تعداد متقاضیان پناهندگی در ایتالیا از ۲۳۶۲۰ مورد در سال ۲۰۱۳ به ۱۲۳۴۸۲ مورد در سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است.

متوسط دوره زمانی رسیدگی به پرونده‌های پناهجویی که در اوایل سال گذشته میلادی ۱۶۷ روز بود در حال حاضر به ۲۶۸ روز افزایش یافته است.

به گفته وزیر کشور ایتالیا از ابتدای سال جاری میلادی حدود ۶۴ هزار پناهجو از طریق دریای مدیترانه وارد کشور شده‌اند. این رقم نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۷.۳ درصد رشد داشته است.

در همین حال کمیسیون اروپایی روز سه‌شنبه اعلام کرد که محاکمه قضایی مجارستان، لهستان و جمهوری چک را به جریان انداخته است. به گفته این کمیسیون کشورهای مذکور به تعهدشان در قبال پذیرش سهمیه‌های تعیین شده از پناهجویانی که به ایتالیا و یونان رسیده‌اند عمل نکرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهردار سابق حامی پناهجویان در ایتالیا به جرم کلاهبرداری به ۱۳ سال زندان محکوم شد

غرق شدن دو قایق پناهجویان در سواحل ایتالیا؛ ده‌ها نفر جان باختند و ناپدید شدند

جزئیات توافق ایتالیا و آلبانی بر سر مهاجران چیست و هدف اتباع چه کشورهایی است؟