بحران قطر؛ انتقال چهار هزار راس گاو به مقصد دوحه

بحران قطر؛ انتقال چهار هزار راس گاو به مقصد دوحه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

قطر از سوی عربستان و همسایگان عربش از زمین و هوا و دریا تحت محاصره قرار گرفته و واردات مواد غذایی به این کشور دچار اختلال شده است.

شیر و محصولات لبنی از جمله مواد غذایی بود که قطر از همسایگانش خصوصا از عربستان و از طریق این کشور وارد می کرد اما امروز نمی تواند. چاره چیست؟ یک بازرگان قطری چاره را در خودکفایی می بیند.

طرح وی عبارت است از انتقال ۴ هزار راس گاو شیردۀ هولشتاین از آمریکا و استرالیا از طریق هوا و جا دادن آنها در یک مجموعه تولید محصولات لبنی در نزدیکی دوحه که به تازگی تکمیل شده است.

«معتز الخیاط » در مصاحبه ای با شبکه خبری بولومبرگ گفته است که برای انتقال این تعداد گاو به قطر از طریق هوا حداقل باید ۶۰ پرواز صورت گیرد.

ترکیه که روابط نزدیکی با قطر دارد تلاش می کند تا قفسه های خالی محصولات لبنی در فروشگاه های قطر را پر می کند و مراکش و ایران هم تصمیم به ارسال مواد غذایی به قطر گرفته اند.

بدنبال مسدود شدن راه ها و اختلال در واردات مواد غذایی، دوحه در استفاده از دو بندر «صحار» و «سلاله» با عمان به توافق رسیده است تا خود را از وابستگی به بندر «جبل علی» امارات متحده عربی برهاند و تحریم های عربی را دور زند.

تحریم و قطع شدن ارتباطات حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی موجب شده است تا قطر با جمعیت ۲.۷ میلیون نفر در واردات کالاهای اساسی با دشواری روبرو شود.

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان روز سه شنبه اعلام کرد که اگر لازم شد ریاض اجازه عبور مواد غذایی و دارو به قطر را خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایشگاه بین‌المللی گل‌وگیاه دوحه؛ راهکارهای کشاورزی مدرن در دل کویر

همه چیز درباره گروگان‌های اسیر در دست حماس؛ آیا اسرائيل و گروه‌های فلسطینی در آستانه توافق هستند؟

قطر‌گیت؛ بلژیک برای تسهیل تماس با تهران از خیر محاکمه یک وزیر قطری گذشت