Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نروژ پوشیدن برقع و نقاب را ممنوع می کند

نروژ پوشیدن برقع و نقاب را ممنوع می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دولت نروژ می گوید، قصد دارد استفاده از انواع حجاب اسلامی که صورت را پوشیده نگاه می‌دارد، نظیر برقع و نقاب را ممنوع کند. این ممنوعیت در کودکستانها، مدارس و دانشگاهها اعمال می شود.

دولت نروژ که یک دولت اقلیت و ائتلافی از احزاب سیاسی است می‌گوید اطمینان دارد که این طرح به تصویب پارلمان خواهد رسید. وزیر آموزش این کشور روز دوشنبه ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) گفت: «ما دلایل کافی داریم که پارلمان این طرح را تصویب می‌کند.»

نروژ که ۱۱ سپتامبر امسال انتخابات عمومی برگزار خواهد کرد، اولین کشور در شمال غربی اروپاست که استفاده از برقع را هم برای کودکان و هم بزرگسالان ممنوع می کند.

پیش از این کشورهای فرانسه، هلند، بلژیک، بلغارستان و ایالت بایرن در آلمان چنین پوششی را در مکان‌های عمومی ممنوع کرده‌اند.

وزیر مهاجرت و ادغام نروژ می گوید: «پوششی که صورت را بپوشاند، مانند نقاب و برقع، به مدارس نروژ تعلق ندارد و ارزش اساسی در این مدارس توانایی برای برقراری ارتباط است.» او اضافه کرد: «کارمندانی که بر استفاده از چنین پوششی اصرار داشته باشند شغل خود را از دست خواهند داد و دانشجویان با خطر اخراج از دانشگاه روبرو خواهند شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانمارک نقاب زدن یا پوشیدن برقع را ممنوع می‌کند