هویت سومین مهاجم حملات مرگبار لندن اعلام شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هویت سومین مهاجم حملات مرگبار لندن اعلام شد

پلیس بریتانیا نام سومین عامل حمله لندن را اعلام کرد. یوسف زغبه، شهروند ۲۲ ساله مراکشی-ایتالیایی تبار به همراه دو مهاجم دیگر پس از حمله مرگبار لندن به ضرب گلوله پلیس از پای درآمدند.

پلیس بریتانیا دیروز دوشنبه هویت دو مهاجم آخری را اعلام کرد. خرم بات ۲۷ ساله و راشد رضوان ۳۰ ساله، شهروندان بریتانانایی به ترتیب پاکستانی و مراکشی-لیبیایی تبار هستند.


به گفته مقام‌های امنیتی ایتالیا یوسف زغبه مارس ۲۰۱۶ در فرودگاه بولونیا هنگامی که قصد داشت با پروازی به ترکیه و از آنجا به سوریه برود توسط پلیس ایتالیا تحت بازجویی قرار گرفت. مقام‌های امنیتی ایتالیا در خصوص سفرهای مکرر او، به بریتانیا و مراکش هشدار داده بودند.

تحقیقات پلیس بریتانیا برای شناسایی دیگر همدستان احتمالی حمله مرگبار لندن ادامه دارد. در همین ارتباط دست‌کم ۱۳ مظنون بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفتند.

این سه مهاجم شامگاه شنبه، سوم ژوئن در مرکز لندن با یک خودروی ون رهگذران را در نزدیکی ایستگاه «لاندن بریج» زیر گرفتند و پس از ورود به محله‌ای پر رفت‌و‌آمد «بارو مارکت»، با چاقو به مردم حمله کردند. در جریان این حمله هفت نفر جان باختند و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند که حال تعدادی از آنها وخیم گزارش شده است.

همزمان پلیس نام یکی دیگر از جان‌باختگان در این حمله را اعلام کرد؛ کریستی بودن، زن ۲۸ ساله‌ شهروند استرالیایی است که در لندن و در حوزه بهداشت فعالیت می‌کرد.