Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پلیس بریتانیا هویت دو عامل حمله مرگبار لندن را اعلام کرد

پلیس بریتانیا هویت دو عامل حمله مرگبار لندن را اعلام کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پلیس بریتانیا نام دو عامل حمله لندن را اعلام کرد. خرم بات ۲۷ ساله و راشد رضوان ۳۰ ساله، شهروندان بریتانانایی به ترتیب پاکستانی و مراکشی-لیبیایی تبار هستند و به همراه نفر سوم پس از حمله مرگبار لندن به ضرب گلوله پلیس از پای درآمدند.

این سه مهاجم شامگاه شنبه، سوم ژوئن در مرکز لندن با یک خودروی ون رهگذران را در نزدیکی ایستگاه «لاندن بریج» زیر گرفتند و پس از ورود به محله‌ای پر رفت و آمد «بارو مارکت»، با چاقو به مردم حمله کردند. در جریان این حمله هفت نفر جان باختند و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند.

خرم بات، متاهل، صاحب فرزند و سالها ساکن بارکینگ واقع در شرق لندن بوده است. جزئیات دیگری از راشد رضوان منتشر نشده است. به گفته اسکاتلندیارد خرم بات برای سازمان اطلاعات داخلی بریتانیا چهره‌ای شناخته شده بود اما این سازمان از طرح حمله او مطلع نبوده است. تحقیقات پلیس برای شناسایی هویت سومین مهاجم ادامه دارد. پلیس همچنین در جستجوی یافتن دیگر همدستان یا حامیان احتمالی آنهاست.

از شهروندان بریتانیا خواسته شده است تا هرگونه اطلاعاتی درباره مهاجمان این حمله را در اختیار پلیس قرار دهند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه افراط گرایی اسلامی را یکی از مهمترین تهدیدها برای بریتانیا خواند و وعده داد که آنها به شدت سرکوب خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلگراف: حزب کارگر بریتانیا درصورت پیروزی در انتخابات سپاه پاسداران را تروریستی اعلام می‌کند

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد