پلیس بریتانیا هویت دو عامل حمله مرگبار لندن را اعلام کرد

پلیس بریتانیا هویت دو عامل حمله مرگبار لندن را اعلام کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پلیس بریتانیا نام دو عامل حمله لندن را اعلام کرد. خرم بات ۲۷ ساله و راشد رضوان ۳۰ ساله، شهروندان بریتانانایی به ترتیب پاکستانی و مراکشی-لیبیایی تبار هستند و به همراه نفر سوم پس از حمله مرگبار لندن به ضرب گلوله پلیس از پای درآمدند.

این سه مهاجم شامگاه شنبه، سوم ژوئن در مرکز لندن با یک خودروی ون رهگذران را در نزدیکی ایستگاه «لاندن بریج» زیر گرفتند و پس از ورود به محله‌ای پر رفت و آمد «بارو مارکت»، با چاقو به مردم حمله کردند. در جریان این حمله هفت نفر جان باختند و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند.

خرم بات، متاهل، صاحب فرزند و سالها ساکن بارکینگ واقع در شرق لندن بوده است. جزئیات دیگری از راشد رضوان منتشر نشده است. به گفته اسکاتلندیارد خرم بات برای سازمان اطلاعات داخلی بریتانیا چهره‌ای شناخته شده بود اما این سازمان از طرح حمله او مطلع نبوده است. تحقیقات پلیس برای شناسایی هویت سومین مهاجم ادامه دارد. پلیس همچنین در جستجوی یافتن دیگر همدستان یا حامیان احتمالی آنهاست.

از شهروندان بریتانیا خواسته شده است تا هرگونه اطلاعاتی درباره مهاجمان این حمله را در اختیار پلیس قرار دهند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه افراط گرایی اسلامی را یکی از مهمترین تهدیدها برای بریتانیا خواند و وعده داد که آنها به شدت سرکوب خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

کشته شدن دست‌کم ۷ نفر در پی حمله با چاقو داخل یک مرکز خرید در شهر سیدنی استرالیا