Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نژادپرست آمریکایی که مدافعان دو دختر را کشت: میهن پرستم نه تروریست

نژادپرست آمریکایی که مدافعان دو دختر را کشت: میهن پرستم نه تروریست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جرمی جوزف کریستین، مردی که پس از فحاشی به دو دختر در شهر پورتلند آمریکا دو مرد مدافع آنها را با ضربات چاقو به قتل رساند در دادگاه حاضر شد.

آقای جوزف کریستین ۳۵ ساله که روز سه شنبه در دادگاه حاضر شده بود نه تنها از کرده خود ابراز پشیمان نکرد، بلکه فریاد زد: «شما بگویید تروریسم، من آنرا میهن پرستی می نامم» و «مرگ بر دشمنان آمریکا».

وی در مدت کوتاهی که در دادگاه حاضر شده بود عقاید افراطی خود را پنهان نگاه نداشت. او گفت: «اگر از آزادی ما بدتان می آید از این کشور بروید، مرگ بر مخالفان فاشیسم.»

جرمی جوزف کریستین عصر جمعه در قطاری در پورتلند به دو دختر که یکی از آنها روسری به سر داشت نزدیک شد و آنان را به باد دشنام و سخنان نژادپرستانه گرفت. جوانی ۲۳ ساله که تازه در رشته حقوق فارغ التحصیل شده بود و یک کهنه سرباز ۵۳ ساله و پدر چهار فرزند، دو نفری بودند که به دفاع از دختران جوان پرداختند اما بر اثر ضربات چاقوی جرمی جوزف کریستین جان باختند. در این حادثه یک نفر دیگر هم که از دختران جوان دفاع کرده بود، بشدت زخمی شد.

Please ignore jeremy christian and remember these 3 names: RICK BEST, TALIESIN MYRDDIN NAMKAI-MECHE, and MICAH FLETCHER pic.twitter.com/9PIPNRJ734

— WALToONs (@WALToONs) May 31, 2017

دستینی منگوم ۱۶ ساله، یکی از دو دختر نوجوان به همراه مادرش در برابر دوربین ظاهر شد و از مردانی که به کمک و به دفاع از آنان آمده بودند قدردانی کرد. خانم منگوم سخن دیگری را از مهاجم نقل کرد و گفت: «او به ما گفت به عربستان بازگردید. از اینجا بروید، گم شوید. شما بی‌مصرفید و باید خودتان را بکشید.»

عکسهایی از این مهاجم منتشر شده که به یک ماه پیش باز می گردد. در این عکسها او در حالی که پرچم آمریکا را به دوش خود انداخته ظاهرا به تظاهرکنندگان لیبرال سخنان نژادپرستانه می گوید. در یکی دیگر از عکسها او دستش را بالا برده و سلام هیتلری می دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتی به این واقعه واکنش نشان داد و آن را «غیرقابل قبول» خواند و با بازماندگان قربانیان این حمله ابراز همدردی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قربانیان آمریکایی از ایران و ۲ کشور دیگر به دلیل حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل طلب غرامت می‌کنند

تلاش برای تروریستی خواندن سپاه؛ «آمریکا از اقدامات بین‌المللی حمایت می‌کند»

ایران و تبعات جنگ حماس و اسرائیل برای بلوک غرب در گردهمایی روسای اطلاعاتی و جاسوسی «پنج چشم»