جنجال بر سر ویدیوی تبلیغاتی با موضوع تروریسم

جنجال بر سر ویدیوی تبلیغاتی با موضوع تروریسم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویدیوی تبلیغاتی یک شرکت خدمات ارتباطی به مناسب ماه رمضان و با موضوع تروریسم در کشور‌های عرب زبان بحث برانگیز شد.

آگهی

برخی پیام این ویدیو را برای مقابله با تروریسم ستایش کرده و گروهی دیگر بر این باورند که از چهره قربانیان بمب‌گذاری‌ها سوءاستفاده شده و در به تصویر کشیده شدن تروریست‌ها اهمال شده است.

این ویدئوی ۳ دقیقه‌ای که از سوی یک شرکت ارايه دهنده خدمات تلفن همراه در کویت تهیه شده، با تصویری از یک تروریست آغاز می‌شود که برای عملیات انتحاری خود را آماده می‌کند. همزمان مرد و زنی هم برای مراسم ازدواج‌شان آماده می‌شوند.

در این ویدئو کودکی نقش عمران را بازی می‌کند که در پی یکی از حملات هوایی ارتش بعث سوریه با بمب‌های بشکه‌ای مجروح و تصاویرش توسط رسانه‌های دنیا مخابره شد. مخالفان سوری این ویدئو می‌گویند که بیشتر قربانیان در سوریه، به دلیل حملات نظامیان وفادار به بشار اسد جان باخته یا مصدوم شده‌اند.

علاوه بر به تصویر کشیدن این کودک جان به در برده در بمباران سوریه، به شماری دیگر از بازماندگان حملات تروریستی از جمله انفجار در مسجدی در کویت در ژوئن سال ۲۰۱۵ و نیز عروسی در حمله عمان، پایتخت اردن در سال ۲۰۰۵ نیز اشاره شده است.

این ویدئوی تبلیغاتی روز شنبه همزمان با آغاز ماه رمضان در بیش‌تر کشورهای مسلمان پخش شده است. همچنین این ويدئو در شبکه اجتماعی یوتیوب بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بار تماشا شده است. شرکت زين که بیش از ۴۵ میلیون کاربر دارد درباره واکنش‌ها توضیحی نداده است.

حملات تروریستی روزهای اخیر سبب شد تا باری دیگر رسانه‌های جهان به تهدیدات امنیتی توجه کنند. در میان قربانیان بمب‌گذاری انتحاری در منچستر و نیز حمله مسلحانه به اتوبوس حامل مسیحیان قبطی در مصر شماری کودک نیز دیده شدند. گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش مسوولیت هر دو عملیات تروریستی را برعهده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روپرت مرداک در ۹۲ سالگی ریاست دو شرکت رسانه‌ای خود را به پسرش واگذار کرد

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

جنبش «زن، زندگی، آزادی» برنده جایزه مطبوعات اروپا در سال ۲۰۲۳ شد