فیلم «مربع» برنده نخل طلای جشنواره کن شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فیلم «مربع» برنده نخل طلای جشنواره کن شد

فیلم کمدی و درام «مربع» یا «میدان» به کارگردانی روبن اوستلوند برنده جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن شد.

الیزابت ماس و دومینیک وست در این فیلم ۱۴۲ دقیقه ای به ایفای نقش پرداخته اند. شخصیت اصلی این فیلم که به موضوع شجاعت اخلاقی و حس تعلق افراد به اجتماع می پردازد، مسئول یک موزه هنرهای مدرن است.

روبن اوستلوند، کارگردان سوئدی پیش از این در سال ۲۰۱۴ با فیلم «برف درمانی» که در فارسی با نام «فورس ماژور» نیز شناخته می شود در بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن شرکت کرده بود. این فیلم در جشنواره آن سال جایزه هیات داوران این بخش از جشنواره را کسب کرده بود.


فیلم «۱۲۰ تپش در دقیقه» که از آن به عنوان یکی از بخت های اصلی دریافت نخل طلا نام برده می شد در نهایت جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره امسال را کسب کرد.

جایزه ویژه جشنواره به نیکول کیدمن، هنرپیشه استرالیایی-آمریکایی که در فیلم «فریب خورده» به کارگردانی سوفیا کوپولا به ایفای نقش پرداخته است، تعلق گرفت. جایزه بهترین کارگردانی جشنواره امسال به سوفیا کوپولا اهدا شد.

جایزه بهترین هنرپیشه مرد به واکین فینیکس برای نقش آفرینی در فیلم «تو هرگز واقعا اینجا نبودی» به کارگردانی لین رمزی تعلق گرفت. دایان کروگر، هنرپیشه آلمانی-آمریکایی نیز برای ایفای نقش در فیلم «در محوشدگی» به کارگردانی فاتح آکین موفق به کسب جایزه بهترین هنرپیشه زن شد.

فیلم روسی «بی عشق» به کارگردانی آندری زویاجینتسف نیز در مراسم اختتامیه هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن جایزه هیات داوران را دریافت کرد.