Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

پیش‌روی نظامیان بشار اسد در جنوب سوریه

پیش‌روی نظامیان بشار اسد در جنوب سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

ارتش سوریه اعلام کرد که موفق به بازپس‌گیری باریکه‌ای از مناطقی شده که در جنوب سوریه در کنترل گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش است. این باریکه در نزدیکی مواضع شورشیانی که از سوی آمریکا پشتیبانی می‌شوند، در مرز عراق و اردن قرار دارد.

درگیری‌ها در این مناطق پس از آن شدت گرفت که هفته گذشته هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا به یک کاروان نیروهای حامی بشار اسد حمله کرد.

ایالات متحده آمریکا در توضیح این حمله هوایی گفته که «نیروهایی که هدف قرار گرفته‌اند از سوی ایران فرماندهی می‌شوند و تهدیدی برای آمریکا و ستیزه‌جویانی هستند که از سوی این کشور پشتیبانی می‌شوند.»

در همین حال تلویزیون دولتی سوریه به نقل از ارتش خبر بازپس‌گیری مناطقی در جنوب پالمیرا و شرق القریتین در جنوب‌شرقی استان حمص را اعلام کرده است.

ستیزه‌جویان مخالف بشار اسد نیز خواستار تسلیم شدن نیروهای داعش در رقه شدند. آنان در آستانه یورش به این شهر وعده داده‌اند که کسانی که سلاح زمین بگذارند در امان خواهند ماند.

نیروهای سوریه دموکراتیک، متشکل از ستیزه‌جویان کُرد و عرب به سوی رقه پیش‌رفت کرده‌اند. این پیش‌روی از ماه میلادی نوامبر آغاز شده است. داعش از سال ۲۰۱۴ رقه را به عنوان مرکز خلافت خود اعلام کرده است. برآورد می‌شود که بین ۳ تا ۴ هزار تن از نیروهای داعش در این شهر حضور داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید