کوربین: حوادث تروریستی در بریتانیا نتیجه سیاست خارجی است

کوربین: حوادث تروریستی در بریتانیا نتیجه سیاست خارجی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی از سرگرفته شدن تبلیغات انتخاباتی در بریتانیا، رهبر حزب کارگر این کشور به انتقاد از سیاست خارجی دولت محافظه‌کار در رابطه با مبارزه با تروریسم پرداخت.

آقای کوربین گفت کارشناسان رابطه‌ای بین دخالت بریتانیا در جنگ‌‌های خارجی و وقایع تروریستی در داخل کشور می‌بینند. رهبر حزب کارگر می‌گوید در صورت روی کارآمدن دولتی به رهبری حزب متبوعش سیاست خارجی بریتانیا تغییر می‌کند و «تهدیدها به جای افزایش، کاهش خواهد یافت.»

پس از عملیات انتحاری در سالن کنسرت آرنا منچستر به طور موقت فعالیت‌ ستاد انتخاباتی احزاب متوقف شد. احزاب بریتانیا برای انتخابات سراسری و زودهنگام روز هشتم ژوئن فعالیت می‌کنند.

سخنان آقای کوربین که به حادثه تروریستی دوشنبه شب در منچستر اشاره داشت بی‌پاسخ نمانده است. بوریس جانسون، وزیر خارجه در واکنش گفت: «کاملا هیولایی است ‌که رهبر حزب کارگر تلاش کرده تا اقدامات تروریستی را توجیه کند یا مشروع جلوه دهد.» تیم فارون، رهبر حزب لیبرال دموکرات هم وی را به «حمله‌ای عجیب برای ایجاد نکته‌ای سیاسی» متهم کرد.

آقای کوربین ماه آوریل نیز گفته بود که در صورت پیروزی در انتخابات پیش‌ رو، در مقام نخست وزیر همکاری بریتانیا را در حملات هوایی در سوریه متوقف می‌کند.

رهبر حزب کارگر در حالی حملات تروریستی در خاک بریتانیا را نتیجه سیاست خارجی دولت می‌شمارد که با کشته شدن ۲۲ تن و برجاماندن ۱۱۶ مجروح جامعه این کشور در شوک به سر می‌برد. دولت نیز هشدار تهدید امنیتی را در بالاترین سطح اعلام کرده است.

انتخابات هشتم ژوئن سه سال زودتر از موعد برای تعیین نمایندگان پارلمان بریتانیا برپا می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد

میزان مشارکت در رای‌گیری‌های اخیر پارلمانی در کشورهای اروپایی چقدر بود؟

برگزاری انتخابات پارلمانی به سبک بلاروس؛‌ لوکاشنکو همزمان برای هفتمین دوره ریاست جمهوری‌ خیز برداشت