Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تعداد بازداشتی های حمله تروریستی منچستر به هشت نفر رسید

تعداد بازداشتی های حمله تروریستی منچستر به هشت نفر رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پلیس بریتانیا از دستگیری یک زن مرتبط با حمله مرگبار منچستر خبر داد. بدین ترتیب تعداد بازداشتی های این حادثه تروریستی به هشت نفر افزایش یافت. این افراد مظنون به دست داشتن در طراحی و اجرای حمله انتحاری در شهر منچستر هستند؛ حمله ای که به زعم مقامات بریتانیایی با پشتیبانی یک هسته تروریستی صورت گرفته است.

British police make two more arrests in connection with #Manchester bombing – gmpolice</a> <a href="https://t.co/oVp6ftCKrY">https://t.co/oVp6ftCKrY</a></p>— dwnews (dwnews) May 25, 2017

یان هاپکینیز، فرمانده پلیس شهر منچستر اعلام کرد تحقیقات به روشنی نشان می دهد که عامل این حمله به تنهایی عمل نکرده و از حمایت یک هسته تروریستی برخوردار بوده است. ژرار کلومب، وزیر کشور فرانسه نیز صبح چهارشنبه در گفتگو با یک شبکه خبری اعلام کرد سلمان عبیدی، بیست و دو ساله، متولد بریتانیا با تبار لیبیایی که سرویس های امنیتی بریتانیا از آن به عنوان عامل اصلی حمله یاد می کنند به طور آشکار با داعش در ارتباط بوده و بدون شک پیش از این به سوریه سفر کرده بود.

از سوی دیگر یک روز پس از دستگیری هشام عبیدی، برادر عامل اصلی حمله انتحاری منچستر در لیبی، یک منبع امنیتی در بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد رمضان عبیدی پدر وی نیز در طرابلس، پایتخت، دستگیر شده است.

در پی این حمله که ۲۲ کشته و ۶۴ زخمی برجای گذاشت، دولت بریتانیا وضعیت هشدار امنیتی در سراسر کشور را در بالاترین حد خود قرار داد.

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) چند ساعت پس از وقوع این حمله مسئولیت آنرا بر عهده گرفت.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا سفر خود به بروکسل برای شرکت در نشست ناتو را محدود کرده است. از سوی دیگر آریانا گرانده، خواننده آمریکایی نیز که این حادثه تروریستی در زمان برگزاری کنسرت او روی داد، ادامه تور کنسرتهای خود را به زمان دیگری موکول کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از هرج و مرج در فرودگاه منچستر در پی قطع برق؛ ده‌ها پرواز لغو شدند

حمله مسلحانه در داغستان روسیه؛ بیش از ۱۹ مامور پلیس و چند غیرنظامی کشته شدند

روسیه داعش را عامل حمله مرگبار به سالن کنسرت مسکو اعلام کرد