هشدار جان کری به سنا بر سر تمدید تحریم‌های ایران

هشدار جان کری به سنا بر سر تمدید تحریم‌های ایران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جان کری، وزیر امورخارجه پیشین ایالات متحده آمریکا به کمیته روابط خارجی سنا هشدار داد که در رابطه با آینده توافق اتمی با ایران محتاط باشد.

وی روز چهارشنبه با انتشار تعدادی توئیت به انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد. انتخابی که به عنوان یک همه‌پرسی بر سر برجام تعبیر شده است.

آقای کری نوشت: «پس از انتخاب مجدد روحانی، فضای بیشتری برای سوءتعبیر وجود دارد. اکنون زمان مناسبی برای [بررسی] لایحه‌ای تازه درباره ایران نیست.»

6- After Rouhani’s reelection, there is much up in the air/room for misinterpretation. This is not the moment for a new Iran bill.

— John Kerry (@JohnKerry) May 24, 2017

وزیر امورخارجه دولت پیشین ایالات متحده آمریکا که به مدت ۲۸ سال در کمیته روابط خارجی فعالیت کرده، به این کمیته درباره «رویارویی بدون گفت‌وگو» هشدار داد. همچنین آقای کری خواسته تا ایالات متحده آمریکا پیش از هر حرکت حقوقی تازه‌ای درباره ایران، با متحدان اروپایی خود هماهنگ شوند.

8- We need to consider the implications of confrontation without conversation.

— John Kerry (@JohnKerry) May 24, 2017

قرار است کمیته روابط خارجی سنا امروز موضوع تمدید تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای حکومت جمهوری اسلامی ایران را به بررسی کند.

وزارت امورخارجه ایالات متحده آمریکا ماه میلادی آوریل به کنگره گزارش داد که ایران منطبق بر توافق با ۵ + ۱ عمل کرده و بر همین اساس ایالات متحده به لغو تدریجی تحریم‌ها مطابق با همین توافق ادامه می‌دهد.

دونالد ترامپ که در دوران رقابت بر سر مقام ریاست جمهوری به تندی از برجام یادکرده بود دستور داده تا این توافق به طور کامل بازنگری شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مامور وزارت اطلاعات ایران» در آمریکا تحت تعقیب قرار گرفت؛ اف‌بی‌آی به دنبال مجید دستجانی فراهانی

وزیر دفاع آمریکا: شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران توانمندی فراوانی دارند، من بیشترش را دارم

رمزگشایی از چالش بایدن در پاسخ قاطع به کشته شدن سربازان؛ آمریکا نسبت به آغاز جنگ با ایران محتاط است