هشدار جان کری به سنا بر سر تمدید تحریم‌های ایران

هشدار جان کری به سنا بر سر تمدید تحریم‌های ایران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جان کری، وزیر امورخارجه پیشین ایالات متحده آمریکا به کمیته روابط خارجی سنا هشدار داد که در رابطه با آینده توافق اتمی با ایران محتاط باشد.

آگهی

وی روز چهارشنبه با انتشار تعدادی توئیت به انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد. انتخابی که به عنوان یک همه‌پرسی بر سر برجام تعبیر شده است.

آقای کری نوشت: «پس از انتخاب مجدد روحانی، فضای بیشتری برای سوءتعبیر وجود دارد. اکنون زمان مناسبی برای [بررسی] لایحه‌ای تازه درباره ایران نیست.»

وزیر امورخارجه دولت پیشین ایالات متحده آمریکا که به مدت ۲۸ سال در کمیته روابط خارجی فعالیت کرده، به این کمیته درباره «رویارویی بدون گفت‌وگو» هشدار داد. همچنین آقای کری خواسته تا ایالات متحده آمریکا پیش از هر حرکت حقوقی تازه‌ای درباره ایران، با متحدان اروپایی خود هماهنگ شوند.

قرار است کمیته روابط خارجی سنا امروز موضوع تمدید تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای حکومت جمهوری اسلامی ایران را به بررسی کند.

وزارت امورخارجه ایالات متحده آمریکا ماه میلادی آوریل به کنگره گزارش داد که ایران منطبق بر توافق با ۵ + ۱ عمل کرده و بر همین اساس ایالات متحده به لغو تدریجی تحریم‌ها مطابق با همین توافق ادامه می‌دهد.

دونالد ترامپ که در دوران رقابت بر سر مقام ریاست جمهوری به تندی از برجام یادکرده بود دستور داده تا این توافق به طور کامل بازنگری شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلینکن: مشکل واضح است، مشکل ایران است چون نقش مسئولانه ندارد

سیامک نمازی پس از آزادی: دولت بایدن تصمیم بسیاری سختی برای نجات ما گرفت

پنج ایرانی زندانی در آمریکا که در تبادل زندانیان آزاد شدند که هستند؟