موحدی کرمانی: احتمال تخلفات میلیونی به نفع حسن روحانی

موحدی کرمانی: احتمال تخلفات میلیونی به نفع حسن روحانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمد علی موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز و رئیس موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام مدعی احتمال تخلفات میلیونی در انتخابات ریاست جمهوری به نفع حسن روحانی شده است.

آگهی

موحدی کرمانی روز پنج شنبه در گردهمایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) با اشاره به اینکه تخلفات در حدی نیست که در نتیجه کل انتخابات اثر گذار باشد گفت: «ولی ممکن است با بازبینی و بررسی مجدد گزارشات و تخلفات رأی آقای رئیسی از 16 میلیون به 19 میلیون افزایش و رأی روحانی نیز از حدود 23 میلیون به 21 میلیون کاهش پیدا کند اما در هر صورت معتقدیم که آقای روحانی رئیس جمهور است ولی شورای نگهبان وظیفه دارد که تخلفات را بررسی و نتیجه آن را به مردم اعلام کند.»


دیر کل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه آقای رئیسی پشتوانه خوبی در انتخابات کسب کردند و نقطه ضعفی در اقدامات جبهه مردمی وجود نداشت گفت: «ما اصلا احساس شکست نمی کنیم بلکه آمادگی خود را جهت حضور در عرصه های مختلف در آینده اعلام می کنیم.»

همچنین در خبر دیگری عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به اظهارات حسن روحانی، در کانال تلگرامی اش خطاب به روحانی نوشت: «به شما گزارش غلط داده اند.»

حسن روحانی اخیرا گفته بود: «ای‌کاش می‌شد این شورای عزیز نگهبان ما که در ساعت ده و نیم شب پیشنهاد هیئت اجرایی را قبول کرد، همان زمانی که هیئت اجرایی در صبح پیشنهاد کرد که برای تسریع در کار فقط کد ملی افراد نوشته شود موافقت می‌کرد و دیگر از ده و نیم صبح تا ده و نیم شب طول نمی‌کشید.»

سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به این سخنان نوشته است: «اولین تماس وزیر محترم کشور در این خصوص هنگام غروب بود که موضوع با توجه به صراحت آیین‌نامه نیازمند تأمل بود. با توجه به پیگیری ایشان موضوع با اعضای محترم هیئت مرکزی مشورت شد و پس از موافقت این اعضا موافقت نیز اعلام شد، اما فاصله حدود دو ساعت بود و نه بیشتر. فکر می‌کنم به جناب روحانی گزارش غلط داده‌اند یا اینکه؟!»

کدخدایی همچنین گفته است: «اما دوستان اجرایی بهتر بود به‌جای این گزارش، به جناب آقای روحانی توضیح می‌دادند چرا بسیاری از حوزه‌ها با تأخیر زیاد شروع به کار کردند. و یا چرا دستگاه‌ها مرتب دچار نقص فنی می‌شدند؟ و تأثیر آن در اخذ آرا تا چه‌میزان بوده است؟!»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است