Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حسن نصرالله: حزب الله از تحریم و تهدید نمی ترسد

حسن نصرالله: حزب الله از تحریم و تهدید نمی ترسد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رهبر حزب الله لبنان اعلام کرد جنبش تحت رهبری وی از تهدید و تحریم هیچگونه هراسی ندارد. این اظهارات در حالی صورت می گیرد که مقامات آمریکا و عربستان سعودی به تازگی حزب الله و کشور ایران را به عنوان حامی اصلی این جنبش، با شدید ترین الفاظ مورد انتقاد قرار داده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی در جریان نشست روز یکشنبه گذشته با رهبران کشورهای عربی و اسلامی در ریاض، ایران، بزرگترین رقیب منطقه ای عربستان را به حمایت از تروریسم و پشتیبانی از جنبش هایی نظیر حزب الله متهم کردند.

حسن نصرالله که به مناسبت هفدهمین سالگرد عقب نشینی اسرائیل ازجنوب لبنان پس از بیست و دو سال اشغال این منطقه سخنرانی می کرد ضمن رد هرگونه تهدید و ارعاب و نیز جنگ رسانه ای گفت: «هیچ چیز ما را نمی ترساند. جنبش های مقاومت از جنگ و تهدید به مرگ هراسی ندارند».

اندکی پیش از نشست ریاض مقامات آمریکا و عربستان نام هشام صفی الدین، یک مسئول بلند پایه جنبش حزب الله را در فهرست تروریستی خود قرار داده بودند.

حزب الله پس از تاسیس در سال ۱۹۸۰ همواره از سوی ایالات متحد آمریکا و عربستان سعودی به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اجلاس ریاض از همه کشورها خواست برای منزوی کردن رژیم ایران دست به دست هم دهند. او ایران را متهم کرد که با تامین مالی و آموزش شبه نظامیان و گروه های تروریستی در لبنان، عراق و یمن به ترویج بی ثباتی و نا امنی در منطقه دامن می زند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر کشور لبنان: قتل صراف وابسته به حزب‌الله و رابط ایران، احتمالا کار اسرائیل بوده است

گسترش تنش‌ها در منطقه؛ اسرائيل اهدافی را در خاک لبنان مورد هدف قرار داد

ارتش اسرائیل می‌گوید یک فرمانده «مهم» حزب‌الله را در حمله هوایی کشته است