دونالد ترامپ در بیت لحم: تروریست‌ها بازندگان زندگی هستند

دونالد ترامپ در بیت لحم: تروریست‌ها بازندگان زندگی هستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در ادامه سفر خود به خاورمیانه، وارد شهر بیت لحم در اراضی تشکیلات خودگردان فلسطینی شد و در کاخ ریاست جمهوری مورد استقبال محمود عباس قرار گرفت.

پس از مذاکرات کوتاه آقای ترامپ و محمود عباس، یک کنفرانس خبری مشترک برگزار کردند.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، با اشاره به اعتصاب غذای گسترده زندانیان فلسطینی، خواستار رسیدگی به وضع این شهروندان شد و از دولت اسرائیل خواست تا امکان ملاقات محبوسان و خانواده‌هایشان را از نو برقرار کند. آقای عباس همچنین بار دیگر راه حل دو دولت در یک سرزمین را تنها راه برقراری صلح در منطقه خواند. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی با قربانیان و بازماندگان انفجار سالن آرنای منچستر ابراز همدردی کرد.

دونالد ترامپ مهاجم یا مهاجمان به سالن آرنا را «بازندگان زندگی» نام نهاد و با اشاره به نشست سران کشورهای اسلامی در ریاض گفت که باید تروریست‌ها، حامیان آن‌ها و ایدئولوژی تروریسم را ریشه کن کرد. آقای ترامپ همچنین بر تعهد کشورش برای احیای مجدد مذاکرات صلح تاکید کرد و افزود اگر اسرائیل و فلسطین به صلح دست یابند، ثبات، صلح و امنیت در سراسر خاورمیانه برقرار خواهد شد.

قرار است آقای ترامپ امروز از یاد واشم، بنای یادبود قربانیان هلوکاست در بیت‌المقدس دیدار کند و پس از یک سخنرانی در موزه اسرائیل، این کشور را به مقصد واتیکان ترک کند.

روز سه‌شنبه و همزمان با ورود دونالد ترامپ به بیت لحم، صدها تن از شهروندان فلسیطینی با برپایی یک تجمع آرام، به شرایط زندانیان در حال اعتصاب غذا، اعتراض کردند. گفته می‌شود که بسیاری از ساکنان مناطق تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطینی نسبت به عدم حضور ملانیا و ایوانکا ترامپ در بیت لحم، انتقاد داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناله کودکان زخمی فلسطینی‌ در غزه؛ در «رفح امن» خانه‌ها ویران می‌شود

ماکرون: به رسمیت شناختن کشور فلسطین دیگر برای ما یک تابو نیست

تصاویر ماهواره‌ای از ساخت دیوار توسط مصر در نزدیکی مرز نوار غزه حکایت دارد