Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

«۲۴ فریم، پیش و پس از لومیر» اثری از کیارستمی در کن به نمایش درآمد

«۲۴ فریم، پیش و پس از لومیر» اثری از کیارستمی در کن به نمایش درآمد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آخرین ساخته عباس کیارستمی با عنوان «۲۴ فریم، پیش و پس از لومیر» روز سه‌شنبه در هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن به نمایش درآمد.

این فیلم مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه و نیز تصاویر و نقاشی‌های فیلمساز است که در سالن لومیر کاخ جشنواره کن بر پرده نمایش داده شد. مجری برنامه پیش از نمایش ضمن یادکردن از خالق این اثر در وصف آن گفت: «این فیلم ترکیبی از نقاشی، عکاسی، هنر مدرن و تصاویر متحرک برای رسیدن به اثری یکتا است که روی پرده سینما می‌بینیم. این فیلم خارق‌العاده است چون با اینکه کیارستمی ما را ترک کرد ولی تنهای‌مان نگذاشته و با این اثرش دریچه‌های جدید برای تفکر دربارهٔ هنر و سینما را به روی ما باز می‌کند.»


عکس: ایلنا

کیارستمی پیش‌تر درباره این فیلم که برای نخستین بار به نمایش درآمده است گفته بود: «نقاشان تنها یک فریم از واقعیت را ثبت می‌کند و نه هیچ چیز پیش و پس آن. در فیلم ۲۴ فریم تصمیم گرفتم از عکس‌هایی که در طول این سال‌ها گرفتم، استفاده کنم و چهار و نیم دقیقه را از آنچه تصور می‌کردم پیش و پس از هر عکس رخ‌داده نیز در آن قرار داده‌ام. اولین‌بار هنگامی که مشغول فکر درباره آثار نقاشان بزرگ پیش از اختراح سینما بودم، ایده فیلم ۲۴ فریم شکل گرفت.»

این فیلمساز ایرانی که سال ۱۹۹۷ میلادی برای فیلم «طعم گیلاس» نخل طلای همین جشنواره را به ایران آورده بود، ژوئیه ۲۰۱۶ دیده از جهان فرو بست. این دوره از جشنواره فیلم کن از ۱۷ ماه مه آغاز شده و تا بیست و هشتم همین ماه ادامه می‌یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری یادمان عباس کیارستمی در انستیتو لومیر لیون

مصاحبه با کمیسر تجاری اتحادیه اروپا در حاشیه جشنواره فیلم لومیر فرانسه

آثار هنرمندان گمنام و سرشناس ایرانی در نمایشگاه «بنیاد فرح پهلوی» در پاریس