ترامپ وارد اسرائیل شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترامپ وارد اسرائیل شد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پس از سفری دو روزه به ریاض، پایتخت عربستان سعودی به قصد دیدار با نخست وزیر اسرائیل و تلاش برای از سرگرفته شدن روند صلح با مقامات فلسطینی وارد بیت المقدس شد.

آقای ترامپ که در فرودگاه بن گوریان از سوی بنیامین نتانیاهو و رووین ریولین، رئیس جمهوری این کشور مورد استقبال رسمی قرار می گیرد قرار است از دیوار غربی و یاد وَشِم نیز بازدید کند. قرار است نخست وزیر اسرائیل و رییس جمهوری آمریکا غروب دوشنبه یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار کنند.

رئیس جمهوری آمریکا در دومین روز حضورش در اسرائیل در بیت‌لحم با محمود عباس، رئیس تشکیلات فلسطینی ملاقات می‌کند.

وی بعد از ظهر سه شنبه سخنرانی خواهد کرد و دو ساعت پس از آن، این کشور را از طریق فرودگاه بین‌المللی بن گوریان به مقصد واتیکان ترک می کند. سفر ۹ روزه آقای ترامپ به خاورمیانه و اروپا روز شنبه پایان می یابد.

کابینه اسرائیل تنها یک روز پیش از ورود وی به بیت المقدس مجموعه تدابیر اقتصادی را برای فلسطینی‌های کرانه باختری تصویب کرد. این جلسه کابینه ۵ ساعت به طول انجامیده است.

تسهیل رفت و آمد کارگران فلسطینی از کرانه باختری به اسرائیل و بازنگه داشتن گذرگاه بین اردن و کرانه باختری از جمله این تدابیر است. همچنین کابینه دولت تصمیم به بررسی اتصال شبکه راه آهن اسرائیل به جنین گرفت.