ویدوئوی ۳۶۰ درجه از «آونکای بوجوتسو»، هنر رزمی ژاپنی برای قرن بیست و یکم

ویدوئوی ۳۶۰ درجه از «آونکای بوجوتسو»، هنر رزمی ژاپنی برای قرن بیست و یکم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«آکوزاوا مینورو» ۱۰ سال است که ورزش رزمی موسوم به «آونکای بوجوتسو» را در اروپا آموزش می دهد.

«آکوزاوا مینورو» ۱۰ سال است که ورزش رزمی موسوم به «آونکای بوجوتسو» را در اروپا آموزش می دهد. او این روش را در قرن بیست و یکم بنیان گذاشته است.

آگهی

خبرنگار یورونیوز با استاد «آکوزاوا مینورو» در یکی از کلاسهایش در جنوب ناحیه «اَردِش» در فرانسه ملاقات کرده است تا او درباره «آونکای بوجوتسو» (Aunkai Bujutsu) بیشتر توضیح بدهد.

کلاس همیشه با سلام و ادای احترام شروع می شود. پس از آغاز کلاس باید سکوت را راعایت کرد.

یورونیوز: آونکای بوژتسو به چه معناست؟

آکوزاوا مینورو: «اگر بخواهم آؤنکای بوجوتسو را به شکل خلاصه توضیح بدهم باید بگویم که هدف این روش این است که بدنتان را از درون ورزیده کنید و در عین حال بتوانید واکنش های بدنتان را کنترل کنید و به آسانی از آنها استفاده کنید. بودوس و بوجوتسو البته هنوز به شکل گسترده در سراسر جهان به کار برده می شود. بوجوتسو شکل قدیمی تر این ورزش است. من آونکای را (با کنار گذاشتن مقوله های بودو وبوجوتسو) خلق کردم. تمرکز آونکای بر تداوم و عمق بخشیدن به فنون و هنر باستانی این ورزش است.»

یورونیوز: این روش به درد چه کسانی می خورد؟

آکوزاوا مینورو: «البته در مقام بوجوتسو و از دیدگاه جنگجو، آؤنکای تحرک و عملکرد فرد را بهتر می کند. اما برای مردمی که فعالیت فیزیکی شان کمتر از این حد است یادگیری این روشها زندگی هر روزشان را بهتر و ذهنشان را تیزتر خواهد کرد. بنابراین آؤنکای می تواند برای خیلی از مردم مفید باشد و خیلی ها بتوانند با روش آونکای “تانرن» و «کورن” خود را تقویت کنند.»

یورونیوز: فایده این روش در قرن بیست و یکم چیست؟

آکوزاوا مینورو: «فنون قدیمی تر که در مدارس سنتی ژاپن شکل گرفته بودند و هدفشان ورزیده کردن بدن بود دیگر به کار نمی رود یا به ندرت در ورزش های مثل بودوی مدرن به کار برده می شود. به همین دلیل است که می خواهم میراث گذشتگانمان را از طریق آؤنکای و بدن خودم حفظ کنم. چه از دیدگاه ورزش رزمی، و چه از دیدگاه سلامتی همیشه در تلاش هستم این فنون را بهتر کنم و فکر می کنم خرد دوران باستان می تواند تأثیر مثبت روی زندگی هر روز ما داشته باشد.»

ویژگی شاخص اکوزاوا مینورو سخاوتمندی اوست. او هیچ یک از فنون هنر خود را پنهان نمی کند و سعی می کند همه چیز را به طور کامل به دانشجویانش بیاموزد. از سال ۲۰۰۶ میلادی تا کنون مرتب به اروپا آمده و به خصوص در فرانسه و مجارستان سمینارهای آموزشی برگزار کرده است. به نواحی دیگر جهان مثل زلاند نو، هنگ کنگ و ایالات متحده نیز سفر می کند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟

پاپ فرانسیس خواستار سازوکاری برای تسهیل شرایط پذیرش و حفظ کرامت انسانی مهاجران در اروپا شد

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای