درخواست ابراهیم رئیسی از شورای نگهبان برای رسیدگی به تخلفات انتخابات ریاست‌ جمهوری

درخواست ابراهیم رئیسی از شورای نگهبان برای رسیدگی به تخلفات انتخابات ریاست‌ جمهوری
نگارش از Euronews

ابراهیم رئیسی، نامزد اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری ایران با ارسال نامه‌ای به احمد جنتی، رئیس شورای نگهبان از وی خواست تا به «تخلفات انتخابات ریاست جمهوری» رسیدگی کند.

به گزارش خبرگزاری فارس آقای رئیسی در این نامه «ضمن ابراز اعتماد و اطمینان به شورای نگهبان» خواستار رسیدگی به برخی تخلفات در قبل و حین برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه شد. این خبرگزاری گزارش کرده که تولیت آستان قدس به همراه این نامه سه صفحه‌ای، «صدها صفحه مستند را در چندین مجلد برای شورای نگهبان ارسال کرده است.»

آقای رئیسی در بخشی از نامه خود آورده: «همه ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی موظف و مکلف به حفظ جمهوریت نظام و پاسداری از آرای مردم که مصداق حقوق شهروندی ایرانیان است می باشیم و اینجانب با وعده ای که به مردم قهرمان و نجیب ایران داده ام، نمی توانم در برابر ظلم به حقوق مردم سکوت کنم؛ لذا تقاضا دارم در اجرای قانون به موارد گفته شده توجه و رسیدگی جدی شود.»


براساس نتایج اعلامی وزارت کشور، ابراهیم رئیسی با کسب بیش از ۱۵میلیون و هفتصد هزار رای (حدود ۳۸ درصد آرا) پس از حسن روحانی با بیش از ۲۳ میلیون رای (۵۷درصد) در مکان دوم انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفت.

کاندیدای اصولگرایان و رسانه‌ها و حامیان وی در روز برگزاری انتخابات بارها از بروز تخلف در جریان اخذ رای انتقاد کرده بودند.

مطالب مرتبط