حمله شدید لفظی رییس جمهوری ونزوئلا به ترامپ

حمله شدید لفظی رییس جمهوری ونزوئلا به ترامپ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا با حمله شدید لفظی به دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود، او را به دخالت در امور ونزوئلا متهم کرد.

در پی اعلام تحریمهای جدید ایالات متحده آمریکا و پس از آنکه آقای ترامپ، دولت سوسیالیست ونزوئلا را بشدت مورد انتقاد قرار داده بود، آقای مادورو گفت: «در ونزوئلا یک دولت با عزت بر سر کار است و ما روی پای خود ایستاده ایم. دونالد ترامپ! دستانت را از اینجا کوتاه کن. دستان کثیفت را از اینجا کوتاه کن. دونالد ترامپ، به آینه نگاه کن به میشل ترمر در برزیل نگاه کن، هر کس که در ونزوئلا دخالت کند به دردسر خواهد افتاد.»

دولت ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه علیه قاضی ارشد و هفت عضو دیگر دیوان عالی ونزوئلا تحریمهایی را وضع کرد. مقامات آمریکا دلیل این کار را صدور چند حکم از جانب این دیوان در سلب اختیارات قانونگذاری از مجلس شورای ملی این کشور اعلام کردند.

در روز نهم فروردین ماه گذشته، دیوان عالی ونزوئلا که مواضعی نزدیک به رییس جمهوری دارد، طی حکمی، پارلمان را که اکثریت آن در دست مخالفان دولت است، فاقد اختیارات قانونگذاری اعلام کرد. در پی واکنشهای شدید داخلی، خارجی و منطقه ای، دیوان عالی ونزوئلا این حکم را سه روز پس از صدور، پس گرفت اما اعتراضات در پی آن ادامه یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود

آزادسازی زندان؛ رهبر مافیا از یورش ۱۱هزار نیروی امنیتی به «هتل» جنایتکاران جان سالم به در برد

رئیس جمهور مخلوع و متوفی اما محبوب ونزوئلا به لطف هوش مصنوعی به هواداری از هم‌حزبیش برخاست