حمله شدید لفظی رییس جمهوری ونزوئلا به ترامپ

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله شدید لفظی رییس جمهوری ونزوئلا به ترامپ

نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا با حمله شدید لفظی به دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود، او را به دخالت در امور ونزوئلا متهم کرد.

در پی اعلام تحریمهای جدید ایالات متحده آمریکا و پس از آنکه آقای ترامپ، دولت سوسیالیست ونزوئلا را بشدت مورد انتقاد قرار داده بود، آقای مادورو گفت: «در ونزوئلا یک دولت با عزت بر سر کار است و ما روی پای خود ایستاده ایم. دونالد ترامپ! دستانت را از اینجا کوتاه کن. دستان کثیفت را از اینجا کوتاه کن. دونالد ترامپ، به آینه نگاه کن به میشل ترمر در برزیل نگاه کن، هر کس که در ونزوئلا دخالت کند به دردسر خواهد افتاد.»

دولت ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه علیه قاضی ارشد و هفت عضو دیگر دیوان عالی ونزوئلا تحریمهایی را وضع کرد. مقامات آمریکا دلیل این کار را صدور چند حکم از جانب این دیوان در سلب اختیارات قانونگذاری از مجلس شورای ملی این کشور اعلام کردند.

در روز نهم فروردین ماه گذشته، دیوان عالی ونزوئلا که مواضعی نزدیک به رییس جمهوری دارد، طی حکمی، پارلمان را که اکثریت آن در دست مخالفان دولت است، فاقد اختیارات قانونگذاری اعلام کرد. در پی واکنشهای شدید داخلی، خارجی و منطقه ای، دیوان عالی ونزوئلا این حکم را سه روز پس از صدور، پس گرفت اما اعتراضات در پی آن ادامه یافت.