آمریکا قضات دیوان عالی ونزوئلا را تحریم کرد

آمریکا قضات دیوان عالی ونزوئلا را تحریم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آمریکا نام هشت عضو دیوان عالی ونزوئلا را به اتهام تلاش برای انحلال پارلمان این کشور در فهرست تحریم ها علیه کاراکاس قرار داد.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری ایالات متحده دخالت دیوان عالی ونزوئلا در امور قوه مقننه و دامن زدن به بحران سیاسی در این کشور را دلیل این تصمیم اعلام کرد.

براساس تحریم های وضع شده اموال رئیس و هفت عضو دیوان عالی ونزوئلا در آمریکا توقیف خواهد شد و این افراد اجازه معامله با شهروندان آمریکایی را نخواهند داشت.

همزمان با انتشار خبر این تحریم ها، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در حاشیه دیدار خود با خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری کلمبیا بحران سیاسی در ونزوئلا را «مایه ننگ بشریت» خواند.

تصمیم دیوان عالی ونزوئلا در سلب صلاحیت از پارلمان این کشور که اواخر ماه مارس اتخاذ شد، موج جدیدی از اعتراضات را علیه دولت این کشور برانگیخت. در جریان این اعتراضات که با درگیری مستمر با نیروهای امنیتی همراه بود تاکنون ۴۴ نفر کشته شده اند.

پارلمان ونزوئلا تحت کنترل مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور قرار دارد. رهبران مخالف دولت خواستار کناره گیری رئیس جمهوری از قدرت شده اند. هنریکه کاپریلس، رهبر مخالفان دولت و نامزد پیشین ریاست جمهوری این کشور روز پنجشنبه مقامات این کشور را به جلوگیری از خروج وی از کشور متهم کرد. هنریکه کاپریلس قصد داشت برای دیدار با کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به نیویورک سفر کند.

ونزوئلا طی ماه های گذشته با بحران شدید اقتصادی و اجتماعی روبرو بوده و بالاترین نرخ تورم در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟

افزایش احتمال تعطیلی دولت آمریکا؛ چه کسانی آسیب می‌بینند؟

ترامپ رئیس ستاد ارتش آمریکا را لایق اعدام دانست؛ میلی: برای حفاظت از خانواده‌ام اقدام می‌کنم