آمریکا قضات دیوان عالی ونزوئلا را تحریم کرد

آمریکا قضات دیوان عالی ونزوئلا را تحریم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آمریکا نام هشت عضو دیوان عالی ونزوئلا را به اتهام تلاش برای انحلال پارلمان این کشور در فهرست تحریم ها علیه کاراکاس قرار داد.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری ایالات متحده دخالت دیوان عالی ونزوئلا در امور قوه مقننه و دامن زدن به بحران سیاسی در این کشور را دلیل این تصمیم اعلام کرد.

براساس تحریم های وضع شده اموال رئیس و هفت عضو دیوان عالی ونزوئلا در آمریکا توقیف خواهد شد و این افراد اجازه معامله با شهروندان آمریکایی را نخواهند داشت.

همزمان با انتشار خبر این تحریم ها، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در حاشیه دیدار خود با خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری کلمبیا بحران سیاسی در ونزوئلا را «مایه ننگ بشریت» خواند.

تصمیم دیوان عالی ونزوئلا در سلب صلاحیت از پارلمان این کشور که اواخر ماه مارس اتخاذ شد، موج جدیدی از اعتراضات را علیه دولت این کشور برانگیخت. در جریان این اعتراضات که با درگیری مستمر با نیروهای امنیتی همراه بود تاکنون ۴۴ نفر کشته شده اند.

پارلمان ونزوئلا تحت کنترل مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور قرار دارد. رهبران مخالف دولت خواستار کناره گیری رئیس جمهوری از قدرت شده اند. هنریکه کاپریلس، رهبر مخالفان دولت و نامزد پیشین ریاست جمهوری این کشور روز پنجشنبه مقامات این کشور را به جلوگیری از خروج وی از کشور متهم کرد. هنریکه کاپریلس قصد داشت برای دیدار با کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به نیویورک سفر کند.

ونزوئلا طی ماه های گذشته با بحران شدید اقتصادی و اجتماعی روبرو بوده و بالاترین نرخ تورم در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.

#Venezuela: protestors in #Caracas held a vigil last night for the 45 people who died in the violence of the past weeks pic.twitter.com/dyD7z91DgK

— Thomas van Linge (@arabthomness) May 18, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود