ترکیه خواستار برکناری نماینده آمریکا در ائتلاف بر ضد داعش شد

ترکیه خواستار برکناری نماینده آمریکا در ائتلاف بر ضد داعش شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه روز پنجشنبه خواستار برکناری برت مک گورک، نماینده ایالات متحده در ائتلاف نظامی بر ضد داعش شد.

آگهی

ترکیه نماینده آمریکا در ائتلاف را به جانبداری از شبه نظامیان کُرد متهم کرده است. سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به این درخواست آنکارا بر حمایت رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا از برت مک گورک تاکید کرد. به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نماینده این کشور در ائتلاف نظامی بر ضد داعش تاکنون عملکردی «فوق العاده» داشته است.

درخواست برکناری نماینده آمریکا در ائتلاف تنها دو روز پس از دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واشنگتن مطرح شد.

حواشی تظاهرات مخالفان دولت ترکیه در واشنگتن نیز علاوه بر درخواست برکناری برت مک گورم موجب تنش در روابط بین آنکارا و واشنگتن شده است. جان مک کین، سناتور جمهوریخواه بانفوذ در کنگره آمریکا روز پنجشنبه خواستار اخراج سفیر ترکیه در واشنگتن به دلیل بروز درگیری بین کارکنان امنیتی ترکیه و تظاهرکنندگان مخالف رجب طیب اردوغان در واشنگتن شد.

در حالی که آنکارا حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) را عامل بروز خشونت در مقابل محل اقامت سفیر این کشور در واشنگتن دانسته، پلیس واشنگتن از «حمله بی رحمانه» به تظاهرات آرام مخالفان سخن گفته است.

ویدئویی که توسط بخش ترک زبان صدای آمریکا منتشر شده است حکایت از حضور رجب طیب اردوغان در صحنه درگیری محافظان خود با مخالفان در واشنگتن دارد.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مترجم افغان ارتش آمریکا در واشنگتن به ضرب گلوله کشته شد

آیا ویزای شاهزاده هری در خاک آمریکا به دلیل اعتراف وی به مصرف مواد مخدر لغو خواهد شد؟

سقوط هوایپمای ناقض حریم هوایی واشنگتن؛ جنگنده‌های آمریکا با غرش صوتی به پرواز درآمدند