Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ایران؛ پای صندوق های رای

ایران؛ پای صندوق های رای
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای شهر و روستای ایران از بامداد جمعه در بیش از ۶۳ هزار شعبه اخذ رای آغاز شد. در این انتخابات پنجاه و شش میلیون و ۴۱۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

علی خامنه ای، رهبر ایران پس از انداختن رای خود در صندوق با بیان اینکه «سرنوشت کشور در دست آحاد مردم است» از رای دهندگان خواست به صورت گسترده در انتخابات شرکت کنند. حسن روحانی، رییس جمهوری ایران نیز پس آنکه در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت گفت:‌ «ما به سمت سال ۱۴۰۰ حرکت می‌کنیم یعنی به سمت قرن جدید باید تلاش کنیم با آمادگی کامل وارد این قرن جدید شویم.» ابراهیم رییسی، نامزد انتخابات و تولیت آستان قدس پس از حضور در دفتر مسجد ارشاد شهر ری تاکید کرد که همه باید به نتیجه انتخابات احترام بگذارند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و همسرش در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداختند. آقای جهانگیری سپس در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شد ابراز امیدواری کرد در این انتخابات «یک حماسه بزرگ» رقم بخورد.

انتخابات ریاست جمهوری ایران همزمان در ۱۰۳ کشور در ۳۰۳ شعبه اخذ رای برگزار می شود. گزارش ها حاکی از حضور گسترده ایرانیان خارج از کشور در برخی از صندوق ها از سفارت ایران در پاریس و دفاتر دیپلماتیک شهرهای بن و فرانکفورت در آلمان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران؛ پای صندوق های رای

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی محرمانه: ایران بر ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود افزوده است

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟