جوانان ایرانی پای صندوق های رای

جوانان ایرانی پای صندوق های رای
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

گزارش از جواد منتظری

سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری ایران تا ساعاتی دیگر مشخص خواهد شد. ستاد انتخابات کشور در بیانیه ای مهلت اخذ رای را تا ساعت ۱۰ شب تمدید کرد. همچنین به گفته رییس این ستاد به دلیل طولانی شدن روند شمارش آرا برخی مدارس روز شنبه تعطیل خواهند بود.

حسین دهقان، وزیر دفاع ایران که برای شرکت در انتخابات در پای صندوق حاضر شده بود به جواد منتظری، خبرنگار یورونیوز در تهران گفت: ‌«ملت دلشان رشد و شکوفایی می خواهد، ملت دلشان می خواهد که جوانانشان بیکار نباشند و ملت می خواهند سایه شوم فقر بر هیچ بخشی از جامعه حاکم نباشد.»

علی مطهری، نائب رییس مجلس ایران که در حسینیه ارشاد تهران حضور داشت پس از انداختن رای خود در صندوق تاکید کرد که مشارکت بالای مردم، کشور را از نظر اقتصادی و سیاسی بیمه می‌کند.

معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری ایران به خبرنگار یورونیوز گفت: «امروز مردم ایران به پای این صحنه می آیند تا اینکه بگویند ایران همیشه ایستاده است، مردم ایران همیشه در صحنه هستند و همیشه برای پیشرفت و اعتلای کشورشان در پای صندوق های رای حضور پیدا می کنند.»

به گفته رییس ستاد انتخابات کشور حضور مردم در انتخابات نسبت به دوره های قبل افزایش داشته است.

یکی از رای دهندگان می گوید:‌ «خواستی که ما داریم شاید هیچکدام از نامزدها نداشته باشند، ولی برای اینکه آزادی و دموکراسی در کشور باشد رای می دهیم.» یکی دیگر از رای دهندگان می گوید:‌‌ «سختی زیاد کشیدیم، چه زمانی که بچه بودیم، زمان جنگ به دنیا آمدیم، امیدوارم همه چیز طوری باشد که برای جوانان مطلوب باشد.»

فرد دیگری می افزاید:‌ «آمده ام به پای صندوق رای تا به تثبیت جمهوریت رای بدهم چون عمده ترین مشکل ما تضادی است که بین نهادهای غیر جمهوری و نهادهای مردمی و جمهوری خواه هست.»

حدود ۱۶۰ هزار نیروی نظامی و انتظامی تامین امنیت انتخابات را در سراسر کشور بر عهده دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از «علت و ملت» و «کمربند شیعی» تا «امپراتوری باستان»؛ استعاره‌های ماندگار کیسینجر از ایران

آیا ایران می‌تواند با ترکیه بر سر مواضع مشترک علیه اسرائیل به توافق برسد؟

سفر رئیس جمهوری ایران به ترکیه در آخرین لحظات لغو شد