Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جوانان ایرانی پای صندوق های رای

جوانان ایرانی پای صندوق های رای
Copyright 
نگارش از امید لهبی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

گزارش از جواد منتظری

سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری ایران تا ساعاتی دیگر مشخص خواهد شد. ستاد انتخابات کشور در بیانیه ای مهلت اخذ رای را تا ساعت ۱۰ شب تمدید کرد. همچنین به گفته رییس این ستاد به دلیل طولانی شدن روند شمارش آرا برخی مدارس روز شنبه تعطیل خواهند بود.

حسین دهقان، وزیر دفاع ایران که برای شرکت در انتخابات در پای صندوق حاضر شده بود به جواد منتظری، خبرنگار یورونیوز در تهران گفت: ‌«ملت دلشان رشد و شکوفایی می خواهد، ملت دلشان می خواهد که جوانانشان بیکار نباشند و ملت می خواهند سایه شوم فقر بر هیچ بخشی از جامعه حاکم نباشد.»

علی مطهری، نائب رییس مجلس ایران که در حسینیه ارشاد تهران حضور داشت پس از انداختن رای خود در صندوق تاکید کرد که مشارکت بالای مردم، کشور را از نظر اقتصادی و سیاسی بیمه می‌کند.

معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری ایران به خبرنگار یورونیوز گفت: «امروز مردم ایران به پای این صحنه می آیند تا اینکه بگویند ایران همیشه ایستاده است، مردم ایران همیشه در صحنه هستند و همیشه برای پیشرفت و اعتلای کشورشان در پای صندوق های رای حضور پیدا می کنند.»

به گفته رییس ستاد انتخابات کشور حضور مردم در انتخابات نسبت به دوره های قبل افزایش داشته است.

یکی از رای دهندگان می گوید:‌ «خواستی که ما داریم شاید هیچکدام از نامزدها نداشته باشند، ولی برای اینکه آزادی و دموکراسی در کشور باشد رای می دهیم.» یکی دیگر از رای دهندگان می گوید:‌‌ «سختی زیاد کشیدیم، چه زمانی که بچه بودیم، زمان جنگ به دنیا آمدیم، امیدوارم همه چیز طوری باشد که برای جوانان مطلوب باشد.»

فرد دیگری می افزاید:‌ «آمده ام به پای صندوق رای تا به تثبیت جمهوریت رای بدهم چون عمده ترین مشکل ما تضادی است که بین نهادهای غیر جمهوری و نهادهای مردمی و جمهوری خواه هست.»

حدود ۱۶۰ هزار نیروی نظامی و انتظامی تامین امنیت انتخابات را در سراسر کشور بر عهده دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام