Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جریمه ۱۱۰ میلیون یورویی فیسبوک توسط کمیسیون اروپا

جریمه ۱۱۰ میلیون یورویی فیسبوک توسط کمیسیون اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کمیسیون اروپا شبکه اجتماعی فیسبوک را به دلیل انتشار اطلاعات نادرست در خصوص خرید اپلیکیشن واتس اپ توسط این شرکت آمریکایی که همزمان با تحقیق اتحادیه اروپا بر روی این پرونده صورت گرفته، به پرداخت ۱۱۰ میلیون یورو جریمه ملزم کرد.

مارگارت وستاگر، کمیسر اروپا و مامور بررسی این پرونده روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «تصمیم امروزهشداری به همه شرکت ها برای رعایت کلیه جوانب و قوانین جاری در اتحادیه اروپا از جمله ضرورت ارائه اطلاعات درست است.»

کمیسسون اروپا که مسئولیت نظارت بر رقابت تجاری در قاره را برعهده دارد روز سوم اکتبر ۲۰۱۴ با خرید واتس اپ توسط شرکت فیسبوک با مبلغی به ارزش ۲۲ میلیارد دلار موافقت کرده بود. با این حال تصمیم روز پنجشنبه کمیسیون اروپا مبنی بر تحمیل جریمه نقدی به فیسبوک بابت ارائه اطلاعات جعلی، منافاتی با چراغ سبز داده شده برای این معامله تجاری ندارد.

فیسبوک سال ۲۰۱۴ میلادی در زمان تحقیق بروکسل بر روی خرید اپلیکیشن واتس اپ تضمین داده بود که امکان ادغام و همخوان سازی خودکار حساب های کاربری افراد بر روی هر دو شبکه اجتماعی را در اختیار ندارد. اما این شرکت آمریکایی در اوت ۲۰۱۶ با ایجاد تغییر در تنظیمات امنیتی این اپلیکیشن، امکان دسترسی و همخوان سازی اطلاعات کاربران واتس اپ و استفاده از آن در دیگر اپلیکشین های شرکت نظیر فیسبوک و اینستاگرام را برای مقاصد تبلیغاتی فراهم آورد.

کمیسیون اروپا اینک مطلع شده که فیسبوک در سال ۲۰۱۴ نیز از نظر تکنیکی این امکان را در اختیار داشته و در مراحل تحقیق به دروغ آنرا کتمان کرده است.

پس از انتشار این خبر فیسبوک بلافاصله واکنش نشان داد. مسئولین بزرگترین شبکه اجتماعی حال حاضر دنیا تصریح کرده اند از نخستین تماس هایی که با کمیسیون اروپا بر سر این پرونده برقرار کرده اند در پی انتشار اطلاعات موثق و صحیح بوده اند.

الد ویلیامز، سخنگوی فیسبوک مدعی است در سال ۲۰۱۴ اشتباهی در مدارک ارائه شده به کمیسیون وجود داشته که غیرعمدی بوده و به اذعان کمیسیون اروپا تاثیر چندانی بر نتیجه بررسی مسئله ادغام و همخوان کردن حساب های کاربری ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت مدیرعامل فیس‌بوک با پخش زنده دیدارش با نمایندگان پارلمان اروپا

گردش به راست اروپا با وجود مقاومت میانه‌روها؛ نتایج انتخابات اروپا چه آینده‌ای را رقم خواهد زد؟

متا به زودی از پست‌های عمومی در شبکه‌های اجتماعی برای تغذیه هوش مصنوعی استفاده می‌کند؛ راه حل چیست؟