ترامپ از رئیس پیشین اف بی آی خواسته بود درباره فلین تحقیق نکند

ترامپ از رئیس پیشین اف بی آی خواسته بود درباره فلین تحقیق نکند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از جیمز کومی، رئیس پیشین اف بی آی خواسته بود بود تا به تحقیق درباره ارتباط مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید با روسیه پایان دهد.

به گزارش رسانه‌های ایالات متحده آمریکا، آقای ترامپ پس از جلسه ای به وی گفته بود که امیدوارست تا اجازه دهد این موضوع بگذرد. این جلسه یک روز پس از استعفای مایکل فلین برپا شده بود. کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای این توصیه رئیس جمهوری آمریکا را تکذیب کرده است.

آقای فلین متهم به ارتباط با مقامات فدراسیون روسیه بود. باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا نیز در دیدارش با آقای ترامپ در کاخ سفید نسبت به این موضوع هشدار داده بود.

آقای کومی درخواست رئیس جمهوری را در یادداشت‌های خود ثبت کرده است. جانسون چافتز، رئیس کمیته نظارات مجلس نمایندگان این کشور روز سه شنبه گفت که در صورتی که رئیس پیشین اف بی آی چنین یادداشتی داشته باشد این کمیته خواستار دستیابی و بررسی آن است.

رئیس کمیته نظارات مجلس نمایندگان نامه‌ای را به اندرو مک کیب، سرپرست اف بی آی فرستاده و خواستار تمامی یادداشت‌ها و اطلاعات درباره ارتباطات آقای کومی با آقای ترامپ شده است.

نخستین بار روزنامه نیویورک تایمز درباره این یادداشت گزارش داد. پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان از اقدام آقای چافتز حمایت کرده است.

اتهام مایکل فلین چیست؟

مایکل فلین که در آغاز روی کار آمدن دونالد ترامپ به مشاور امنیت ملی کاخ سفید منصوب شد یک ژنرال بازنشسته است. وی متهم است که درباره تحریم های دولت پیشین دموکرات با سرگی کیسلیاک سفیر روسیه گفتگو کرده است.

وی این مذاکره را تکذیب کرده بود با این حال محتوای تماس تلفنی اش با آقای کیسلیاک فاش شد. وزارت دادگستری درباره گفته‌های گمراه کننده و نیز نرمش وی در برابر باج خواهی روسیه به کاخ سفید گزارش داد. این امر منجر به استعفای وی شد.

اسنادی که الیجا کامینگز عضو دمکرات کمیته نظارتی مجلس نمایندگان منتشر کرده نشان می دهد که وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا به آقای فلین هشدار داده بود که بدون داشتن مجوز از دریافت پول از دولت‌های خارجی خودداری کند. همچنین آقای فلین متهم به دریافت دست‌کم ۳۳ هزار دلار از شبکه آر تی است که به کاخ کرملین نزدیک است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجلس نمایندگان آمریکا «از نهر تا بحر» را به عنوان شعار «یهودستیزانه» محکوم کرد

آزمون بر سر راه بایدن در خطرناک‌ترین لحظه؛ آیا خاورمیانه درگیر جنگی تمام‌عیار می‌شود؟

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم