آیا استیضاح دونالد ترامپ محتمل است؟

آیا استیضاح دونالد ترامپ محتمل است؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارشگر یورونیوز در واشنگتن درباره احتمال استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا تحلیلی را برای ما ارسال کرده است. اشتفان گروبه می گوید:«موقعیت رئیس جمهور از مصونیت بسیار زیادی برخوردار است. از نظر قانونی فقط کنگره قدرت این را دارد که او را مورد تحقیق و محاکمه قرار دهد.اما برای این کار نیاز به داشتن اکثریت است که در حال حاضر در دست جمهوری خواهان است. روشن نیست که چنین استیضاحی بتواند قبل از سال ۲۰۱۸ یعنی انتخابات بعدی کنگره اتفاق افتد.

آگهی

اما آیا اکنون در واشنگتن صحبتی درباره استیضاح وجود دارد؟ پاسخ این است که بله، اما بی سرو صدا و به صورت خصوصی. جمهوری خواهان هر چه بیشتر به این نتیجه می رسند که در آینده بر سر برخی مسائل باید معامله کنند. من نمی گویم که این در حال انجام است و نمی گویم که به صورت آشکار مورد بحث قرار می گیرد، اما مساله ای است که به آن فکر می کنند.»

اما اکنون در واشنگتن بحث بحث رد و بدل کردن اطلاعات سری بین رئیس جمهوری آمریکا و وزیر خارجه روسیه داغ است. گزارشگر یورونیوز می گوید:

«من شنیده ام که اعضای کمیته اطلاعات مجلس سنا می گویند که این طریق کار کردن نیست. اگر ما به کمک پوتین نیاز داشته باشیم آنرا مطرح خواهیم کرد. ابتدا اسناد خود آمریکا را بررسی می کنیم بدون اتکا به روسیه. این فکر که کرملین از تحقیق برای فراهم کردن اسنادی که بتواند به مساله ترامپ کمک کند حمایت خواهد کرد، تقریبا مضحک است. در چنین وضعیتی این فکر بیش از آنکه چیز مهمی به نظر آید، شبیه یک جوک خواهد بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

نخستین واکنش یک مقام کاخ سفید به پرونده‌های قضایی ترامپ؛ هریس: اگر برای بایدن اتفاقی رخ دهد من هستم

حمله به ساختمان کنگره آمریکا؛ رهبر سابق گروه افراطی «پسران مفتخر» به ۲۲ سال زندان محکوم شد