ادامه اعتراضات ضد دولتی در ونزوئلا؛ شمار کشته شدگان به ۴۰ نفر رسید

ادامه اعتراضات ضد دولتی در ونزوئلا؛ شمار کشته شدگان به ۴۰ نفر رسید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

با کشته شدن دو مرد جوان در جریان اعتراضات ضد دولتی در ونزوئلا، شمار قربانیان نزدیک به دو ماه اعتراض در این کشور به حدود ۴۰ نفر رسید.

یکی از این قربانیان لوئیس آلویاراز ۱۸ ساله بود که به ضرب گلوله‌ای که به سینه او برخورد کرد در جریان درگیری معترضان با پلیس در ایالت تاچیرا در غرب ونزوئلا کشته شد. فعالان مخالف دولت همچنین گفته اند که یک معترض دیگر در این ایالت کشته شده است اما هنوز اطلاعات بیشتری درباره این فرد منتشر نشده است.

#Video 44 muertos en 44 días: El saldo de mes y medio de protestas pic.twitter.com/gxEkWSqUA5https://t.co/wYx6cmwl1B#Venezuelahttps://t.co/sHQwQB9hY7

— Oli2569 (@Oli2569) May 16, 2017

معترضان به دولت مادورو در ونزوئلا خواستار برگزاری انتخابات زودرس و پایان بحران اقتصادی عمیق در کشور هستند.

Cobertura especial en #Venezuela: La oposición realizó la “Marcha de los Estados” https://t.co/r5ZCwLavG7pic.twitter.com/2iVq0DjQXr

— Cambio16 (@Cambio16) May 16, 2017

نیکولاس مادورو رئیس جمهوری چپگرای ونزوئلا و جانشین هوگو چاوز، خولیو بورگس رهبر معترضان در پارلمان این کشور را متهم کرده است که با تشویق مردم برای حضور در اعتراضات خیابانی باعث افزایش خشونت‌ها شده است.

Anti-Maduro protesters block roads, stage sit-ins #Venezuelahttps://t.co/7wG5bSrfbb via AljazeeraE</a></p>— Coffee, please (NotLatte) May 16, 2017

ناآرامی‌ها در ماه آوریل هنگامی آغاز شد که دیوان عالی ونزوئلا در ۲۹ مارس گذشته تلاش کرد پارلمان را فاقد صلاحیت اعلام و اختیاراتش را به این دیوان منتقل کند. با اینکه چند روز بعد دیوان عالی تصمیم خود را پس گرفت اما مخالفان دولت اعتراضات را ادامه دادند.

ونزوئلا علی رغم اینکه کشوری با ذخائر عظیم نفتی است با این حال در سال جاری با حدود ۷۰۰ درصد تورم روبروست و مردم در زندگی روزمره با کمبود مواد اولیه همچون غذا و دارو روبرویند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید

بزرگترین تبادل زندانیان بین آمریکا و ونزوئلا؛ متحد مادورو در ازای ۱۰ آمریکایی و یک پیمانکار فراری