ادامه اعتراضات ضد دولتی در ونزوئلا؛ شمار کشته شدگان به ۴۰ نفر رسید

ادامه اعتراضات ضد دولتی در ونزوئلا؛ شمار کشته شدگان به ۴۰ نفر رسید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با کشته شدن دو مرد جوان در جریان اعتراضات ضد دولتی در ونزوئلا، شمار قربانیان نزدیک به دو ماه اعتراض در این کشور به حدود ۴۰ نفر رسید.

آگهی

یکی از این قربانیان لوئیس آلویاراز ۱۸ ساله بود که به ضرب گلوله‌ای که به سینه او برخورد کرد در جریان درگیری معترضان با پلیس در ایالت تاچیرا در غرب ونزوئلا کشته شد. فعالان مخالف دولت همچنین گفته اند که یک معترض دیگر در این ایالت کشته شده است اما هنوز اطلاعات بیشتری درباره این فرد منتشر نشده است.


معترضان به دولت مادورو در ونزوئلا خواستار برگزاری انتخابات زودرس و پایان بحران اقتصادی عمیق در کشور هستند.


نیکولاس مادورو رئیس جمهوری چپگرای ونزوئلا و جانشین هوگو چاوز، خولیو بورگس رهبر معترضان در پارلمان این کشور را متهم کرده است که با تشویق مردم برای حضور در اعتراضات خیابانی باعث افزایش خشونت‌ها شده است.


ناآرامی‌ها در ماه آوریل هنگامی آغاز شد که دیوان عالی ونزوئلا در ۲۹ مارس گذشته تلاش کرد پارلمان را فاقد صلاحیت اعلام و اختیاراتش را به این دیوان منتقل کند. با اینکه چند روز بعد دیوان عالی تصمیم خود را پس گرفت اما مخالفان دولت اعتراضات را ادامه دادند.

ونزوئلا علی رغم اینکه کشوری با ذخائر عظیم نفتی است با این حال در سال جاری با حدود ۷۰۰ درصد تورم روبروست و مردم در زندگی روزمره با کمبود مواد اولیه همچون غذا و دارو روبرویند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود

آزادسازی زندان؛ رهبر مافیا از یورش ۱۱هزار نیروی امنیتی به «هتل» جنایتکاران جان سالم به در برد

رئیس جمهور مخلوع و متوفی اما محبوب ونزوئلا به لطف هوش مصنوعی به هواداری از هم‌حزبیش برخاست