دفاع دونالد ترامپ از به اشتراک گذاشتن اطلاعات محرمانه با روسیه

دفاع دونالد ترامپ از به اشتراک گذاشتن اطلاعات محرمانه با روسیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رئیس جمهوری آمریکا از «حق مسلم» خود برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با روسیه دفاع کرد.

دونالد ترامپ روز سه شنبه در پیامی تویتری نوشت که او «حقایق مربوط به تروریسم و امنیت هوایی» را با روسیه به به اشتراک گذاشته و به دلایل بشردوستانه از این کشور می خواهد برای مقابله با داعش تلاش بیشتری کند.

…to terrorism and airline flight safety. Humanitarian reasons, plus I want Russia to greatly step up their fight against ISIS & terrorism.

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 16 mai 2017

رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته در جریان دیدار با وزیر امور خارجه و سفیر روسیه در واشنگتن، اطلاعات محرمانه‌ای درباره داعش در اختیار آنها قرار داد؛ آنچه نگرانی و انتقاد تعدادی از نمایندگان کنگره و رسانه‌ها را به همراه داشت.

واشنگتن پست در گزارشی عنوان کرده که ترامپ اطلاعات فوق سری مرتبط با داعش را افشا کرده است. در پی آن کاخ سفید این ادعاه را تکذیب کرد. هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا هم گفته بود که دونالد ترامپ فقط درباره ماهیت تهدیدها و توانایی های آمریکا در برابر داعش سخن گفته است.

سرآخر دونالد ترامپ کاهش سطح محرمانه بودن اطلاعات سری را برای خود بعنوان رئیس جمهوری آمریکا غیرقانونی نخواند و از آن دفاع کرد.

این موضوع در خارج از خاک آمریکا نیز نگرانی‌های را به دنبال داشته است. یکی از مقام‌های ارشد اروپایی در گفت و گو با خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته که « اگر ثابت شود که رئیس جمهوری آمریکا اطلاعات طبقه بندی شده را در اختیار روسیه قرار داده، در آنصورت کشورها باید از تبادل اطلاعات امنیتی با ایالات متحده آمریکا خودداری کند.»

ابن در حالی است که کرملین با تکذیب گزارش‌های مرتبط با افشای اطلاعات محرمانه توسط رئیس جمهوری آمریکا آنها را کاملا بی اساس خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاخ سفید افشای «اطلاعات طبقه بندی شده» به روسیه را تکذیب کرد

هشدار اف‌بی‌آی: ایالات متحده در حال آماده شدن برای مقابله با تهدیدهای پیچیده و سریع در انتخابات است

دیوان عالی درباره مصونیت سیاسی ترامپ تصمیم‌می‌گیرد؛ دادگاه رئيس جمهوری سابق آمریکا به تاخیر افتاد