هشدار به ترامپ برای تحویل "نوارهای گفتگو" با جیمز کومی

هشدار به ترامپ برای تحویل "نوارهای گفتگو" با جیمز کومی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گروهی از سناتورهای آمریکایی به دونالد ترامپ هشدار دادند که در صورتی که نوارهای گفت و گو با جیمز کومی، رئیس برکنار شده اف بی آی را در اختیار دارد، تحویل دهد.

دونالد ترامپ هفته گذشته در توییتر خود نوشته بود که «جیمز کومی پیش از ارایه هرگونه اطلاعات به رسانه ها بهتر است مطمئن شود که نوارهای گفتگوهای او وجود نداشته نباشد.» > James Comey better hope that there are no “tapes” of our conversations before he starts leaking to the press!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) May 12, 2017

با این حال رئیس جمهوری آمریکا و سخنگوی کاخ سفید تاکنون از رد یا وجود نوارهای گفت و گوی منتسب به جیمز کومی خودداری کرده اند.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه ضمن هشدار به دونالد ترامپ گفته است که کاخ سفید باید درباره موضوع وجود یا عدم وجود نوارهای گفت و گو ابهام زدایی کند.

جیمز کومی رئیس سابق اف بی آی هفته گذشته از سوی دونالد ترامپ برکنار شد.

دلیل ابتدایی برکناری وی نحوه رسیدگی به مساله ایمیل های هیلاری کلینتون عنوان شده بود. موضوعی که دمکرات ها آن را نپذیرفتند و اذعان داشتند که دلیل اخراج وی تحقیقات اف بی آی درباره رابطه ادعا شده میان ستاد مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ و روسیه است. دمکرات های آمریکا می گویند این اقدام ترامپ تلاشی برای مسکوت گذاشتن این تحقیقات بوده است.

آقای کومی، ۵۶ ساله، چهار سال پیش و در دولت باراک اوباما به این سمت منصوب شده بود و شش سال تا پایان دوره کاری او باقی بود.

دموکرات ها همچنین در ارتباط با مساله نوارهای گفت و گو نیز اظهار داشته اند که «دونالد ترامپ باید رد این باره شفاف سازی کند و در صورتی که چنین نوارهایی وجود ندارد نیز رئیس جمهوری آمریکا باید به علت گمراه کردن، از مردم آمریکا عذرخواهی کند.»

آقای ترامپ هنوز نامزد مورد نظر خود را برای ریاست اف بی آی معرفی نکرده است اما وعده داده که فرد مورد نظر خود را به زودی معرفی خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها