دولت ترامپ «برجام» را بازنگری می‌کند

دولت ترامپ «برجام» را بازنگری می‌کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت دونالد ترامپ قصد دارد تا برخی از تحریم‌های مرتبط با فعالیت اتمی جمهوری اسلامی ایران را بازنگری کند. این اقدام در راستای بررسی توافق هسته‌ای و سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در قبال ایران صورت می‌گیرد.

آگهی

در همین حال رییس جمهوری آمریکا نخستین سفر خارجی‌اش را به دیدار با پادشاه عربستان سعودی در ریاض و سپس ملاقات با مقامات اسراییل اختصاص داده است. آقای ترامپ پس از سفر به خاورمیانه به ایتالیا و بلژیک خواهد رفت.

به نوشته المانیتور احتمال دارد که اطلاع رسانی درباره بازنگری دولت ترامپ بر تحریم‌های اتمی تهران پیش از آغاز سفر روز چهارشنبه رییس جمهوری آمریکا باشد.

یکی از مقامات وزارت امورخارجه ایالات متحده آمریکا به المانیتور گفته است که دولت جدید به بررسی برجام ادامه خواهد داد و همزمان با این بررسی، آمریکا به اجرای تعهداتش پایبند خواهد ماند.

مشخص نیست که بررسی برجام و برنامه سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران تا چه زمانی به طول می‌انجامد. رکس تیلرسون در نامه‌ای که هجدهم ماه آوریل به کنگره نوشت اعلام کرد که ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده است. با این حال وی که از منتقدان جدی نفوذ نظامی جمهوری اسلامی ایران در منطقه است این کشور را به حمایت از تروریسم متهم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

نخستین واکنش یک مقام کاخ سفید به پرونده‌های قضایی ترامپ؛ هریس: اگر برای بایدن اتفاقی رخ دهد من هستم

حمله به ساختمان کنگره آمریکا؛ رهبر سابق گروه افراطی «پسران مفتخر» به ۲۲ سال زندان محکوم شد