دولت ترامپ «برجام» را بازنگری می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دولت ترامپ «برجام» را بازنگری می‌کند

دولت دونالد ترامپ قصد دارد تا برخی از تحریم‌های مرتبط با فعالیت اتمی جمهوری اسلامی ایران را بازنگری کند. این اقدام در راستای بررسی توافق هسته‌ای و سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در قبال ایران صورت می‌گیرد.

در همین حال رییس جمهوری آمریکا نخستین سفر خارجی‌اش را به دیدار با پادشاه عربستان سعودی در ریاض و سپس ملاقات با مقامات اسراییل اختصاص داده است. آقای ترامپ پس از سفر به خاورمیانه به ایتالیا و بلژیک خواهد رفت.

به نوشته المانیتور احتمال دارد که اطلاع رسانی درباره بازنگری دولت ترامپ بر تحریم‌های اتمی تهران پیش از آغاز سفر روز چهارشنبه رییس جمهوری آمریکا باشد.

یکی از مقامات وزارت امورخارجه ایالات متحده آمریکا به المانیتور گفته است که دولت جدید به بررسی برجام ادامه خواهد داد و همزمان با این بررسی، آمریکا به اجرای تعهداتش پایبند خواهد ماند.

مشخص نیست که بررسی برجام و برنامه سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران تا چه زمانی به طول می‌انجامد. رکس تیلرسون در نامه‌ای که هجدهم ماه آوریل به کنگره نوشت اعلام کرد که ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده است. با این حال وی که از منتقدان جدی نفوذ نظامی جمهوری اسلامی ایران در منطقه است این کشور را به حمایت از تروریسم متهم کرده است.