آخرین تحولات رقابتهای انتخاباتی ایران

آخرین تحولات رقابتهای انتخاباتی ایران
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کناره گیری قالیباف: میرسلیم ادامه می دهد. رییسی: حرکت انقلابی بود

پس از “کناره گیری محمد باقر قالیباف”: پس از کناره گیری محمد باقر قالیباف از رقابتهای انتخاباتی ابراهیم رییسی و مصطفی میرسلیم دو نامزد محافظه کار در مقابل حسن روحانی، نامزد میانه رو رقابت خواهند کرد.

مصطفی میرسلیم روز دوشنبه اخبار ضد و نقیض درباره کناره گیری وی از رقابتهای انتخاباتی را رد کرد.


رییسی نیز در واکنش به کناره گیری قالیباف این اقدام را حرکتی انقلابی توصیف کرد. ابراهیم رییسی در ادامه مبارزات انتخاباتی به اصفهان سفر کرد. وی در جمع هواداران خود در این شهر اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات قالیباف در کابینه وی جای خواهد داشت. رییسی گفت: «ما در دولت کار و کرامت از ظرفیت شخصی، فردی، مدیریتی و ظرفیت‌هایی که آقای قالیباف و سایر عزیزان به عنوان خدمتگزار دارند، استفاده می‌کنیم.»

آقای رییسی با اشاره به توافق برجام تصریح کرد ایران به تعهد خود عمل کرد و «در قلب راکتور بتن ریختید». به اعتقاد آقای رییسی تعهد طرف مقابل انجام نشده است. وی به این نکته اشاره کرد که « برجام چک نقد نشده است و به دولت انقلابی نیاز دارد تا این چک را نقد کند.»

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پایان خطاب به حسن روحانی گفته: « آقای روحانی می‌دانید قلب من صندوقچه اسرار است و اگر لب به سخن بگشایم کسی حریفم نیست اما فردی که می‌خواهد رئیس جمهور شود باید ظرفیت داشته باشد.»

جهانگیری از سوی دیوان محاسبات کشور محکوم نشده است

دفتر دیوان محاسبات کشور روز دوشنبه شایعاتی مبنی بر محکومیت اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، به انفصال از خدمت از سوی این نهاد را رد کرد. در این رابطه به دفتر معاون اول رییس جمهوری نامه ای ارسال شده است. در این نامه با اشاره به رایی که برخی رسانه ها به آن استناد کرده اند تصریح کرده : « رای مورد بحث صرف نظر از صحت و سقم و امضاهای ذیل آن به لحاظ عدم ثبت و جری تشریفات آمره و الزامی قانونی مورد عمل در دیوان محاسبات کشور فاقد وجاهت قانونی و غیر قابل استناد می باشد.


روحانی در تبریز به درخواستها برای رفع حصر پاسخ داد

حسن روحانی نیز در تبریز در جمع هوادارنش در سالن ورزشی شریفی سخنرانی کرد. وی در واکنش به سوال‌ها و درخواست‌های هواداران مبنی بر رفع حصر تعدادی از کاندیداهای انتخابات سال ۱۳۸۸ گفت: «بازوی من قدرت بعضی از چیزها را ندارد.»

میزان مشارکت در انتخابات روندی صعودی دارد

علی اصغر احمدی، معاون سیاسی وزیر کشور اعلام کرد نرخ مشارکت در انتخابات روندی صعودی دارد و به رقم ۵۷ درصد رسیده است. در انتخابات سال ۱۳۹۲ میزان مشارکت مردم به رقم ۷۲ درصد رسیده بود.

کناره گیری لیلا ارشد از انتخابات شورای شهر تهران

از سوی دیگر لیلا ارشد، کاندیدای شورای شهر تهران روز دوشنبه در کانال تلگرامی خود پیامی منتشر کرد و در آن از کناره گیری خود از انتخابات شوارای شهر تهران خبر داد.

وی در این پیام انصراف خود را در راستای منافع ملی ارزیابی کرده است. او در ادامه تصریح کرده به عنوان یک شهروند مسئول در انتخابات شرکت می کند و با جریان اصلاحات در کشور همراهی خواهد کرد.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است