Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آخرین خبرها از کارزار انتخاباتی ایران

آخرین خبرها از کارزار انتخاباتی ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نه روز مانده به انتخابات ایران، ستاد انتخابات وزارت کشور آمار «قطعی» واجدان شرایط رای را اعلام کرد. علی اصغر احمدی، رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که بر اساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران، ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۲۳۴ تن واجد شرایط حضور در انتخابات سال ۱۳۹۶هستند و یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۴ تن از آنها برای نخستین بار پای صندوق‌های رای حاضر خواهند شد.

علی اصغر احمدی در توضیح شرایط رای گفت: «در داخل کشور هیچکس نمی‌تواند با ارائه گذرنامه در انتخابات شرکت کند اما هموطنانمان در خارج از کشور چنانچه شناسنامه نداشته باشند قانون به آنها اجازه داده است با گذرنامه در انتخابات ریاست جمهوری برای یک بار شرکت کنند.»

حمایت خانواده کروبی از روحانی

خانواده مهدی کروبی نامزد انتخابات بحث انگیز هشتاد و هشت، با انتشار نامه ای از نامزدی حسن روحانی حمایت کردند. به گزارش سحام نیوز در این نامه که روز چهارشنبه منتشر شد، خانواده کروبی با تاکید بر اینکه «مشروعیت سیاسی تمامی ارکان نظام منوط به رأی و اراده مردم» است، از حسن روحانی خواسته‌اند که «با پذیرش ضعف‌ها و کاستی‌ها صریح و شفاف با مردم سخن بگوید و تعهد عملی خود را در پیگیری مطالبات مردم اعلام نماید.»

دیدار نمایندگان مجلس با روحانی

یکصد و هفتاد مجلس صبح چهارشنبه با حسن روحانی دیدار کردند. به گفته پروانه سلحشور، رئیس فراکسیون زنان مجلس، نمایندگان اصلاح‌طلب، مستقل و اصولگرای معتدل در این نشست حضور یافتند. محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس نیز در این نشست حاضر بود.

لیست اصولگرایان در شورای شهر تهران

یک روز پس از آنکه جریان اصلاح‌طلب فهرست نمایندگان خود را برای شورای پنجم شهر تهران منتشر کرد، اصولگرایان صبح روز چهارشنبه با برگزاری یک نشست خبری، فهرست نهایی ۲۱ نامزد خود را با عنوان «لیست خدمت» معرفی کردند.

رضا تقی پور، جلال ملکی، محسن پیرهادی، پرویز سروری، مهدی چمران، اقبال شاکری، بابک نگاهداری،‌ هادی ذاکری،‌ سیدعلی ریاضی، مجتبی شاکری، سوده نجفی، ابوالفضل قناعتی، مرتضی طلایی، حمزه شکیب، حجت الاسلام ناصحی، مهدی اقراریان، علیرضا دبیر، حبیب کاشانی، حجت‌الاسلام قاسمیان، زهره سادات لاجوردی و الهه راستگو با شعار «در خدمت شهرمان هستیم» در انتخابات شورای شهر که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری جمعه ۲۹ اردیبهشت برگزار می‌شود، حضور خواهند یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند