جبهه ملی فرانسه در آستانه تغییر

جبهه ملی فرانسه در آستانه تغییر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

نامزد جبهه ملی فرانسه در دومین دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور که روز یکشنبه برپا شد پس از پذیرش شکست، از قصد تحول در این حزب راست افراطی خبر داد.

مارین لوپن با کسب ۹۴ /۳۳ درصد آرا معتقد است توانسته جبهه ملی را به حزب دوم فرانسه بدل سازد. با این حال، پیش بینی حزب کسب بیش از ۴۰ درصد آرا بود. وی در دور اول این انتخابات نیز با ۳۰/ ۲۱ درصد آرا از نامزدهای احزاب سوسیالیست و جمهوری خواهان پیشی گرفت.

نیکولا بای، دبیرکل جبهه ملی با اشاره به نتیجه انتخابات هفتم مه می گوید: «این جهشی برای جنبش ما است که باید در تغییر ابعاد انتخاباتی مد نظر گرفته شود. جبهه ملی ابزاری است که تا کارآمدی بیشتر تکامل می یابد و حتی مردم بیشتری را پس از شمار رای دهندگانی که شب گذشته جذب کردیم، گردهم خواهد آورد.»

جریان راست افراطی در حالی به جذب آرای بیش تر می اندیشد که نامزدش در دور اول انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ تنها ۹۰/ ۱۷ درصد آرا را کسب کرده بود. فلوران فیلیپو، شخص دوم جبهه ملی در گفت وگویی تلویزیونی ضمنا اعلام کرده است که این نام این حزب نیز تغییر می کند.

برونو کُترِس، تحلیل گر سیاسی و استاد دانشگاه می گوید: «مشکل بزرگ عنوان جبهه ملی وجود داشته زیرا همچنان فرانسوی ها جبهه ملی را حزبی مثل دیگر احزاب نمی دانند. به نظرم بیشتر فرانسوی ها هنوز تحریک ها و سخنان جنجال برانگیز دوران ژان ماری لوپن را در خاطر دارند.»

نبرد تازه جبهه ملی در انتخابات پارلمانی ماه ژوین خواهد بود. نیکلا دوپون اِنیان رهبر حزب «به پا خیز فرانسه» که پیش تر به عنوان نخست وزیر احتمالی دولت راست افراطی معرفی شده بود اعلام کرده که در انتخابات پارلمانی مستقل از «جبهه ملی» عمل خواهد کرد. آقای دوپون اِنیان در دور اول انتخابات ریاست جمهوری ۷/ ۴ درصد آرا را کسب کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدورکیفرخواست تازه علیه سارکوزی برای مشارکت در به انحراف کشاندن پرونده دریافت کمک مالی از لیبی

جنجال هوش مصنوعی در انتخابات هند؛ از جعل هویت ستارگان بالیوود تا تبلیغات پدر درگذشته برای فرزند

سرنوشت شهرداران آلبانیایی در همه‌پرسی چهار ناحیه صرب‌نشین شمال کوزوو رقم می‌خورد