Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

الیزه در انتظار بانوی اول فرانسه

الیزه در انتظار بانوی اول فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

کاخ الیزه پس از پیروزی امانویل ماکرون به عنوان هشتمین رییس جمهوری فرانسه از سال ۱۹۵۸ میلادی برای میزبانی از برژیت ترونیو به عنوان بانوی اول این کشور آماده می شود.

چشم‌های میلیون‌ها فرانسوی به رسانه‌ها دوخته شده تا درباره همسر ۶۴ ساله رییس جمهوری منتخب اطلاعات بیشتری کسب کنند. چهره‌ای که تفاوت سنی ۲۴ ساله‌اش با آقای ماکرون این حس کنجکاوی را تحریک می کند.

گمانه زنی‌ها درباره شخصیت و عملکرد وی از هم اکنون در جامعه فرانسه آغاز شده است. آیا برژیت ترونیو، به چهره‌ای محبوب و به یادماندنی در میان زنان این کشور بدل خواهد شد.

کاترین سواب، سردبیر هفته نامه پاری مچ می گوید: «برژیت ماکرون به عنوان بانوی نخست حتما مورد هجوم قرار خواهد گرفت. بنابراین از تصویر او به طور حتم انتقاد می شود. همزمان با نقد، بتی هم از او ساخته می شود که اجتناب ناپذیر است. با این حال او شخصیت ویژه‌ای دارد، با هوش و زیرک است و نخواهد لغزید. او تجربه زندگی‌ای را دارد که از او فردی قابل احترام ساخته است.»

عابد منصور شاعر و شهروند پاریس می گوید: «به نظرم ماکرون بسیار تحت تاثیر همسرش بوده است و به همین دلیل او هنوز با وی سر می کند. گمان نمی کنم که همسرش خود را درگیر سیاست کند به جای آن شاید در امور خیریه و کارهای غیرانتفاعی فعال شود.»

رییس جمهوری منتخب فرانسه در سال ۲۰۰۷ میلادی با برژیت که پیش تر معلم‌اش بود، ازدواج کرد و حالا در ۳۹ سالگی صاحب ۷ نوه است. برژیت پیشینه‌ای در سیاست ندارد و گمان نمی رود که قصدی هم برای آزمودن بخت خود در این ورطه داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟

محمد عمره، زندانی فرانسوی که با حمله مرگبار همدستانش به ماموران گریخت، کیست؟