انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در کره جنوبی برگزار می‌شود

انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در کره جنوبی برگزار می‌شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

شهروندان کره جنوبی سه‌شنبه نهم ماه مه ۱۸ اردیبهشت در انتخاباتی زودهنگام رئیس جمهوری آینده این کشور را از میان ۱۳ کاندیدا برمی گزینند.

طبق آخرین نظرسنجی‌ها مون جه این، نامزد ۶۴ ساله حزب دموکراتیک با کسب حدود ۴۰ درصد آرا با پیروزی در انتخابات جانشین پارک گون هه خواهد شد. خانم پارک در پی افشای مسئولیت در یک رسوایی مالی گسترده از سوی پارلمان و متعقابا دادگاه قانون اساسی از کار برکنار شد.

آهن چئول سو، رئیس حزب میانه روی مردم با حدود ۲۰ درصد آرا در جایگاه دوم قرار دارد. آقای آهن سابقه مدیریت در بخش خصوصی را در کارنامه خود دارد.

هونگ جون پیوی ۶۲ ساله، دادستان سابق و کاندیدای حزب آزادی کره با ۱۸ درصد آرا در جایگاه سوم نظرسنجی‌ها قرار دارد. آقای هونگ به دلیل سخنرانی‌های تند و تیز و مواضعش نسبت به زنان، به دونالد ترامپ کره جنوبی معروف شده است.

سیم سانگ جونگ، تنها کاندیدای زن این انتخابات است که االبته احتمال پبروزی وی به عنوان دومین رئیس جمهوری زن کره جنوبی عملا غیرممکن به نظر می‌رسد.

انتخابات ریاست جمهوری در کره تک مرحله‌ای است و کاندیدای حائز اکثریت نسبی آرا برای یک دوره ۵ساله بالاترین مقام این کشور خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها