Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتقاد شدید خامنه ای از اجرای سند آموزشی یونسکو در ایران

انتقاد شدید خامنه ای از اجرای سند آموزشی یونسکو در ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با انتقاد شدید از اجرای برنامه آموزشی یونسکو موسوم به «سند یونسکو ۲۰۳۰» گفت: «اصل کار غلط است. اینکه ما برویم سندی را امضا کنیم و بعد هم بیایم بی‌سروصدا آن را اجرا کنیم؛ نخیر! مطلقاً مجاز نیست؛ ما اعلام کردیم.»

به گزارش خبرگزاری ایرنا آقای خامنه‌ای روز یکشنبه در دیدار با گروهی از معلمان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش از نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی در قبال تصویب و اجرایی شدن سند آموزشی سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد افزود: « از شورای عالی انقلاب فرهنگی هم گله‌مند هستم. آنها باید مراقبت می کردند و نباید می گذاشتند که کار به اینجا بکشد که ما بیاییم و جلوی این کار را بگیریم. اینجا جمهوری اسلامی است.»

سند آموزشی یونسکو ۲۰۳۰ پس از تصویب در اجلاس سران ملل متحد در سپتامبر سال ۲۰۱۵، در سال ۱۳۹۵ در ایران و از سوی هیات وزیران «اجرایی» شد. در ماه‌های گذشته سیاستمداران محافظه کار و رسانه‌های نزدیک به اصولگرایان به ویژه با انتقاد از تاکید این برنامه بر«برابری جنسیتی»، اهداف این سند را با مبانی فرهنگی جمهوری اسلامی در تعارض توصیف کرده اند.

رهبر جمهوری اسلامی در دیدار روز یکشنبه خود بار دیگر و همچنین انتخابات گذشته ریاست جمهوری تمام شهروندان را فارغ از گرایش سیاسی به شرکت در انتخابات پیش رو دعوت کرد و حضور گسترده «مردم» را عامل بقای «عظمت و مصونیت» ایران خواند.

وی با تاکید دوباره بر ادامه تخاصم کشورهای غربی با جمهوری اسلامی، فارغ از گرایش دولت‌های حاکم بر ایران افزود: «یادتان رفته در دهه هفتاد؟ یکی از دولت‌های اروپایی رئیس‌جمهوری ما را متهم کرد و به دادگاه احضار کرد؟ با آنکه با آن دولت اظهار دوستی می شد و مرتب نامه نگاری می شد. همان دولت رئیس‌جمهوری ما را احضار کرد؛ تو دهنش زدیم که عقب نشست. اگر تو دهنش نمی زدیم عقب نمی‌نشست.»

احتمالا اشاره رهبر جمهوری اسلامی به متهم شدن چندین مقام عالی رتبه ایران از جمله خود وی و اکبر هاشمی رفسنجانی در جربان دادگاه میکونوس در آلمان در سال‌های دهه هفتاد شمسی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است