Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خروج جسد یک معدنکار دیگر از معدن یورت

خروج جسد یک معدنکار دیگر از معدن یورت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

با گذشت تقریبا چهار روز از حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت عملیات امداد برای رسیدن به معدنکاران محبوس همچنان ادامه دارد.

به گفته صادق علی مقدم، مدیر مدیریت بحران استانداری گلستان با بیرون آورده شدن جسد یکی دیگر از معدنکاران محبوس تا کنون اجساد ۲۲ نفر پیدا شده اما سرنوشت ۱۳ کارگر دیگر همچنان نامعلوم است.

همزمان معاون استاندار گلستان نیز از احداث یک تونل فرعی برای رسیدن به معدنکاران محبوس در معدن آزادشهر خبر داده است.

او سپس گفت اگر هم از فعالیت تجاری فرزند وزیر ایراد می‌گیرند، “همین اشکال به فرزند آقای قالیباف هم وارد است. فعالیت‌های تجاری ایشان در خارج و داخل کشور و فعالیت آموزشی و غیر انتفاعی و نام مدرسه ایشان زبانزد است که از نظر من اشکالی ندارد، ولی مشروط به اینکه از رانت فرزند شهردار بودن یا فرزند وزیر بودن استفاده نکنند. لذا به نظر می‌رسد خوب است آقای قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش الیاس توضیح دهد.”

علی ربیعی، وزیر کار ایران پس از این حادثه دلیل اصلی انفجار را اشتباه معدن کاران برای روشن کردن لوکوموتیو حمل زغال سنگ «به شیوه باتری به باتری» در داخل معدن عنوان کرد.

خبرگزاری میزان نیز به نقل از رئیس کل دادگستری استان گلستان از احضار پیمانکار این معدن زغال سنگ به دادسرا خبر داده است. اگرچه امید چندانی به زنده بودن معدنچیان محبوس نیست اما خانواده های آنها در انتظار شنیدن خبری از نزدیکان خود هستند. در همین حال دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان اعلام کرده که خانواده متوفیان معدن زمستان یورت جهت طرح شکایت خود ‌به دادسرای آزادشهر مراجعه کنند.

مصطفی حقی در حاشیه بازدید از محل حادثه معدن آزادشهر اظهار داشت: «علت وقوع حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر باید کارشناسی شود و تمامی جوانب را بررسی کرد.»

ترسم که اشک در غم ما پرده در شود …#معدنچی#معدن_یورت#سندیکا#تشکل_کارگری_حق_مسلمpic.twitter.com/azbAnAhSIC

— Amene Shirafkan (@shirafkan82) May 5, 2017

در پی این حادثه در استان گلستان سه روز عزای عمومی اعلام شده است.

انفجار درمعدن یورت در آزاد شهر در استان گلستان روز چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت اتفاق افتاد. ریزش تونل افقی معدن باعث بسته شدن راه خروج معدن کاران شد.

امام جمعه شهرستان آزاد شهر ضمن بازدید از محل حادثه گفته است که بر اساس اظهارات کارگران و خانواده‌های معدن کاران و جانباختگان، مسئولان و کارفرمای معدن یورت مقصر اصلی بروز این حادثه بشمار می روند.

کندی عملیات امداد و نبود ایمنی در کار از مهمترین مواردی است که از سوی منتقدان عنوان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراسم ادای احترام مقامات کشورهای خارجی به ابراهیم رئیسی و دیگر کشته‌شدگان سانحه سقوط بالگرد

مراسم تشییع رئیسی در مشهد: تحقیقاتی در باره حادثه بالگرد همزمان با طرح ابهام‌ها در دست انجام است

سقوط بالگرد رئیسی و تلاش برای حفظ غرور ملی در عرصه دیپلماسی نظامی؛ پهپاد را ایران پیدا کرد یا ترکیه؟