Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

اردوغان و پوتین از ایدۀ ایجاد منطقه امن در سوریه حمایت می کنند

اردوغان و پوتین از ایدۀ ایجاد منطقه امن در سوریه حمایت می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه که به روسیه سفر کرده است روز چهارشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در شهر سوچی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه شرکت کرد.

رئیس جمهوری روسیه در این دیدار گفت که روابط کشورش با ترکیه پس از بحران های اخیر در حال بهبود است.

روابط مسکو و ترکیه پس از آنکه آنکارا یک فروند هواپیمای جنگی روسیه را در نزدیکی مرز سوریه سرنگون کرد به تیرگی گراییده و روسیه تحریم های اقتصادی علیه ترکیه اعمال کرده بود.

President RT_Erdogan</a> & President Putin discussed <a href="https://twitter.com/hashtag/Turkey?src=hash">#Turkey</a> - <a href="https://twitter.com/hashtag/Russia?src=hash">#Russia</a> relations, regional&international issues <a href="https://twitter.com/PutinRF_Eng">PutinRF_Engpic.twitter.com/zI7t7A1hJb

— Mevlüt Çavuşoğlu (@MevlutCavusoglu) May 3, 2017

اردوغان در بخشی از سخنانش گفت که برای ترکیه نیروهای کرد سوری یگان های مدافع خلق که از سوی ایالات متحده حمایت می شوند با گروههای افراطی سنی سوریه از جمله داعش و القاعده تفاوتی ندارند. رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرده است که ترکیه یگان های مدافع خلق را همانند نسخه ای از حزب کارگران کردستان (پ کا کا) در نظر می گیرد. اردوغان تاکید کرد که هدف ترکیه ریشه کن کردن تمام این گروههاست.

ولادیمیر پوتین در این نشست گفت که ایده ایجاد منطقه امن در سوریه برای حفاظت از غیرنظامیان از حمایت گسترده برخوردار است اما جزئیات آن باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. پوتین گفته است که اگر ایده منطقه امن اجرا شود باید هدف آن اجرای آتش بس در سوریه باشد.

روسای جمهوری ترکیه و روسیه در این ملاقات درباره روابط اقتصادی دو جانبه نیز گفتگو کردند. دو طرف توافق کردند که تمام محدودیت های تجاری بجز مواردی که به صادرات گوجه فرنگی ترکیه به روسیه مربوط می شود را رفع کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین: آماده احیای توافق صادارت غلات در صورت موافقت با خواسته‌هایمان هستیم

شکل‌گیری جهان تُرک با محوریت آنکارا؛ چرا منافع غرب در حمایت از همگرایی ترک‌ها در آسیای مرکزی است؟

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد