ترامپ در دیدار با عباس: توافق صلح دردورۀ ریاستم محقق خواهد شد

ترامپ در دیدار با عباس: توافق صلح دردورۀ ریاستم محقق خواهد شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واشنگتن با رئیس جمهوری آمریکا دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار رئیس جمهوری آمریکا از اراده کشورش برای دستیابی به صلح خاورمیانه گفت. او قول داد که توافق صلح را در دوران ریاست جمهوری خود محقق خواهد کرد.

دونالد ترامپ همچنین از همتای فلسطینی خود خواست شرایطی فراهم شود تا خشونت و درگیریهای بی سابقه در کرانه های باختری و بیت المقدس متوقف شود.
رئیس جمهوری آمریکا در این دیدار گفت: « نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگری نمی توانند اراده خود را بر فلسطینی ها و اسرائیلی ها تحمیل کند.»

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز در این دیدار همانطور که پیش بینی می شد راه حل اصلی صلح خاورمیانه را تشکیل دو کشور مستقل اسراییل و فلسطین دانست و گفت: «ما می خواهیم به حق خود در تعیین سرنوشتمان دست یابیم و همانگونه که ما اسراییل را به رسمیت شناختیم، اسراییل نیز باید کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.»

دیدار محمود عباس و دونالد ترامپ در چارچوب برنامه صلح مورد تایید کشورهای عرب متحد فلسطین انجام شده است. آمریکا امیدوار است با اجرای میانجی گری به بهبود روابط میان اسراییل و کشورهای عرب منطقه کمک کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای درخواست حمایت احمد مسعود از اسرائیل؛ جبهه مقاومت افغانستان: تکذیب می‌کنیم

اسرائیل سه وزیر اروپایی را به کرانه باختری راه نداد

سکس زندانبانان زن در زندان‌های اسرائیل؛ تل‌آویو با رسوایی جدید مواجه شد