وزیر دفاع عربستان: قادریم در طول چند روز ریشه حوثی ها را بکنیم

وزیر دفاع عربستان: قادریم در طول چند روز ریشه حوثی ها را بکنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزیر دفاع عربستان در اظهار نظر درباره بحران و جنگ داخلی در یمن گفت که کشورش این توان را دارد تا جنگجویان تحت حمایت ایران در یمن را درهم بکشند. وی افزود:«ما قادریم ریشه حوثی ها و صالح را فقط در طول چند روز بکنیم.»

محمد بن سلمان بن عبد العزيز آل سعود با این استدلال که ایران مشغول توطئه و در پی کنترل دنیای اسلام است، گفتگو با تهران را مردود دانست.

محمد بن سلمان آل سعود در مصاحبه ای گفت که مذاکره با ایرانی که منتظر ظهور امام مهدی است که یک هزار پیش غیب شد و بازخواهد گشت تا خلافت جهانی اسلامی را قبل از فرا رسیدن دنیا برقرار کند، ممکن نیست. وی افزود: «چگونه می توان با چنین کشوری دیالوگ داشت؟» کشوری که به گفته وی درصدد «کنترل دنیای اسلام» است.

وی همچنین تاکید کرد که ما بخوبی می دانیم که هدف ایرانی ها در اختیار گرفتن “دو مسجد مقدس” است. وی افزود: ما پیش تر تلاش کرده ایم اما دوباره فریب ایران را نمی خوریم.

محمد بن سلمان با ۳۱ سال سن جوانترین وزیر دفاع جهان است. مداخله نظامی عربستان در یمن ۲۵ ماه مارس ۲۰۱۵ میلادی و در دوران وزارت وی رقم خورد.

ریاض با «عملیات طوفان قاطعیت» امیدوار بود تا با شکست نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین و حوثی ها دولت عبد ربه منصور هادی را در صنعا بر مسند قدرت نشاند، خواستی که تا به امروز محقق نشده است و حوثی ها و متحدان آنها پایتخت و مناطق وسیعی را در یمن همچنان در تصرف و کنترل خود دارند. آقای سلمان روز سه شنبه گفت که عربستان قصد دارد برای مقابله با حوثی ها نیروی زمینی به یمن اعزام کند.

مداخله نظامی عربستان در جنگ داخلی یمن و بمباران مواضع حوثی ها در این کشور بحرانزده جان بیش از ۱۰ هزار غیرنظامی و کودک را گرفته و زیرساخت ها را نابود کرده است.

ایران و عربستان برای خود در بحران های یمن، عراق و سوریه منافعی را تعریف کرده اند که در تقابل شدید قرار دارد. تهران و ریاض دیگری را به بحران زایی و گسترش نفوذ و تسلط در منطقه خاورمیانه متهم می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان دختر شایسته جهان ادعای شرکت نماینده عربستان در رقابت‌های امسال را تکذیب کرد

عربستان سعودی برای اولین بار در مسابقه دختر شایسته جهان شرکت می‌کند

بلینکن بار دیگر در خاورمیانه؛ وزیر خارجه آمریکا برای آتش‌بس در غزه رایزنی می‌کند