انتقاد به نقش ایران در سوریه؛ اعلام جرم علیه غلامحسین کرباسچی

انتقاد به نقش ایران در سوریه؛ اعلام جرم علیه غلامحسین کرباسچی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دادگستری اصفهان برای انتقاد غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، از سیاست منطقه‌ای ایران و حضور نظامی در سوریه علیه او اعلام جرم کرده است.

رییس دادگستری شهر استان اصفهان از دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی بدلیل سخنانش درباره نقش ایران در سوریه شکایت کرد. احمد خسروی وفا علیه سخنان غلامحسین کرباسچی شهردار سابق در دانشگاه اصفهان اعلام جرم کرد.

به گفته رییس دادگستری اصفهان آقای کرباسچی به شهدای مدافع حرم توهین کرده است. مدافعان حرم نیروهای مسلح ایرانی و یا افغان هستند که با حمایت حکومت ایران در سوریه در کنار نظامیان دولتی بشار اسد علیه مخالفان می جنگنند.

غلامحسین کرباسچی در سخنرانی خود در دانشگاه اصفهان اعلام کرده بود مشکل سوریه تنها با حمایت مسلحانه و کشتن و زدن مخالفان حل نمی شود. به عقیده شهردار سابق تهران برای با صادرات اسلحه نمی توان تبلیغ شیعه را کرد.

انتقاد غلامحسين كرباسچى از سياست ايران در سوريه pic.twitter.com/8HoiBVX8xs

— Mehdi Parpanchi (@Parpanchi) 29 avril 2017

غلامحسین کرباسچی در سخناننش گفت: «ما هم دلمان می‌خواهد در سوریه و لبنان و یمن صلح برقرار شود. دفاع از مظلوم بشود و شیعیان آن جا تقویت بشوند. ولی این کار فقط با پول دادن و اسلحه خریدن و کشتن و زدن درست می‌شود؟»

بسیاری از رسانه های محافظه کاران نسبت به سخنان کرباسچی واکنش نشان داده اند و سخنان او را خیانت به شهدای ایران در سوریه دانسته اند. به گفته رسانه های ایران بیش از سه هزار ایرانی در جنگ داخلی سوریه کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرباسچی: حکم را قبول ندارم، به آنچه گفته‌ام اعتقاد دارم

اختلافات دامنه‌دار ایران و آژانس؛ دیپلمات‌ها به رویترز: غرب همچنان از رویارویی با تهران طفره می‌رود

خبرنگار سوئیسی: احمدی‌نژاد گفت اگر ایران بودی احتمالا بالای دار بودی