پلیس بریتانیا سه زن جوان را به اتهام معاونت در عملیات تروریستی بازداشت کرد

پلیس بریتانیا سه زن جوان را به اتهام معاونت در عملیات تروریستی بازداشت کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پلیس بریتانیا سه زن جوان را در ادامه عملیات ضد تروریستی خود در شرق لندن بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های امنیتی بریتانیا، در عملیات روز دوشنبه این سه نفر که دو تن از آن‌ها ۱۸ ساله و دیگری ۱۹ سال دارند به اتهام معاونت، آماده سازی و تحریک برای انجام عمل تروریستی بازداشت شده اند.

پلیس لندن می‌گوید که این دستگیری‌ها در ارتباط با حمله هفته گذشته نیروهای امنیتی به اقامتگاه مظنونان به ارتباط با شبکه‌های تروریست صورت گرفته است. در جریان آن یورش که روز جمعه ۲۷ آوریل و در شمال غرب لندن انجام شد، یک زن بر اثر اصابت گلوله ماموران پلیس مجروح شد.


در هفته‌های گذشته و به‌ویژه پس از حمله مرگبار به پارلمان بریتانیا و عابران پل وستمینستر در لندن، پلیس و نیروهای امنیتی تلاش‌های خود را برای متلاشی کردن هسته‌های مظنون به ارتباط با گروه‌های اسلام‌گرای افراطی دوچندان کرده اند.

بریتانیا برخلاف فرانسه، بلژیک و آلمان در دو سال گذشته و در جریان موج جدید حملات تروریستی در اروپا، کمتر هدف اسلام‌گرایان افراطی نزدیک به داعش بوده است. مرگبارترین حمله علیه شهروندان عادی این کشور به سال ۲۰۰۵ و بمب‌گذاری در ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی باز می‌گردد. القاعده مسئولیت‌ آن حملات را برعهده گرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فایننشال تایمز: دولت بریتانیا در موضوع قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی دوپاره شده است

یک مرد در ارتباط با کشف اورانیوم در فرودگاه هیتروی لندن بازداشت شد

عروس سابق داعش: خشم مردم بریتانیا را درک می‌کنم اما من آدم بدی نیستم