Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

لوپن رقیب سابق را به نخست وزیری دولت احتمالی‌اش برگزید

لوپن رقیب سابق را به نخست وزیری دولت احتمالی‌اش برگزید
Copyright 
نگارش از Ali Kheradpir
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نامزد جریان راست افراطی فرانسه که به پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور امیدوار است، یکی از نامزدهای شکست خورده دور اول را به عنوان نخست‌وزیر احتمالی خود معرفی کرد.

هم‌پیمان شدن نیکولا دوپون اینان با مارین لوپن در حالی است که نظرسنجی‌ها شکست نامزد جبهه ملی را در دوم پیش‌بینی می‌کند. آقای دوپون اینان، ملی‌گرایی است که در انتخابات روز ۲۳ آوریل تنها ۴ و هفت دهم درصد آرا را کسب کرد.

وی تاکید کرده است که اختلاف نظرهایش با خانم لوپن باقی است. جبهه ملی فرانسه امیدوار است که با معرفی آقای دوپون اینان به عنوان نخست‌وزیر دولت احتمالی راست افراطی به شمار رای‌ موافق خود در انتخابات هفتم ماه میلادی مه بیافزاید.

تازه‌ترین نظرسنجی حاکی است مانویل ماکرون، وزیر اقتصاد مستعفی دولت کنونی و نامزد لیبرال مقام ریاست جمهوری با کسب ۶۰ درصد آرا خانم لوپن را شکست خواهد داد. در همین حال، بسیاری از چپ‌های افراطی فرانسه تهدید کرده‌اند که از مشارکت در انتخابات و رای به این نامزد لیبرال خودداری خواهند کرد.

آقای ماکرون در واکنش به معرفی نامزد شکست خورده دور اول انتخابات به عنوان نخست‌وزیر دولت احتمالی خانم لوپن گفت: «مساله این نیست که آقای ایکس یا خانم ایگرگ نخست‌وزیر شود بلکه آنچه مهم است برنامه او [مارین لوپن] است. برنامه‌ای که پیش‌ روی مردم گذاشته شده، آن چیزی است که انتخابات درباره‌اش صورت می‌گیرد.»

در حال حاضر چهره‌های سرشناسی از جریان راست از جمله آلن ژوپه، عضو حزب جمهوری‌خواهان که در دور مقدماتی درون حزبی نامزد بود از آقای ماکرون حمایت کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیاست‌مداران فرانسوی پای صندوق رای

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند