Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سیاست‌مداران فرانسوی پای صندوق رای

سیاست‌مداران فرانسوی پای صندوق رای
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری سوسیالیست فرانسه در نزدیکی یکی از شعب اخذ رای در بخش تول واقع در مرکز این کشور. آقای اولاند که ماه های پایانی دولتش را سپری می‌کند برای دور دوم ریاست جمهوری داوطلب نامزدی نشد.

امانوئل ماکرون، نامزد راست میانه که رهبری «جنبش سیاسی پیشرو» را برعهده دارد در آخرین نظرسنجی‌های پیش از آغاز رقابت انتخاباتی با ۲۳ درصد آرا بیش‌ترین شانس پیروزی را برای مقام ریاست جمهوری داشته است. آقای ماکرون رای خود را در بخش لو توکه واقع در شمال فرانسه به صندوق انداخت. برژیت ترونیو، همسر مانوئل ماکرون نیز به همراه وی در انتخابات مشارکت کرد.

مارین لوپن، رهبر جبهه ملی که سیاست‎‌های راست افراطی و ضد مهاجرت را در فرانسه نمایندگی می‌کند در یکی از شعب اخذ رای در شهر انن – بومون حاضر شد و رای داد. خانم لوپن به عنوان نامزد مقام ریاست جمهوری در رقابت سختی با امانوئل ماکرون و فرانسوا فیون است.

بنوا امون که در این انتخابات نامزد مورد حمایت حزب سوسیالیست است در بخش تراپ واقع در ایل دو فرانس رای خود را به صندوق انداخت. آقای امون در میان نامزدهای شناخته شده و اصلی این انتخابات، کمترین میزان محبوبیت را در آخرین نظرسنجی‌ها داشته است. وی به چپ‌ترین جناح حزب سوسیالیست تعلق فکری دارد.

فرانسوا فیون، نامزد حزب جمهوریخواهان نیز با حضور در صف اخد آرا در یکی از شعبه‌های پاریس رای داد. ژان لوک ملانشون، نامزد چپ افراطی نیز در پایتخت رای داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای‌گیری بر سر انتخاب رئیس جمهوری جدید فرانسه آغاز شد

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند