برپایی تجمع اعتراضی علیه پوتین در شهرهای بزرگ روسیه

برپایی تجمع اعتراضی علیه پوتین در شهرهای بزرگ روسیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها تن از معترضان به دولت ولادیمیر پوتین روز شنبه در مسکو و سن‌پترزبورگ و نیز دیگر شهرهای روسیه با در دست داشتن پلاکاردهایی تجمع کرده و خواستار کناره‌گیری رییس جمهوری از قدرت شدند.

آگهی

آقای پوتین از ۱۷ سال پیش تاکنون قدرت را در فدراسیون روسیه در دست دارد. اگرچه وی تاکنون درباره تصمیم به نامزدی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده میلادی سخنی نگفته، با این حال کنشگران اجتماعی، مدافعان حقوق‌بشر و نیز مخالفان سیاسی‌اش نگران هستند که این سیاست‌مدار ۶۴ ساله قصد ادامه حضور در کاخ کرملین را داشته باشد.

پلیس مسکو می‌گوید که تازه‌ترین تجمع اعتراضی شهروندان در پایتخت، جمعیتی ۲۵۰ نفره بوده است. با این حال کنش‌گران اجتماعی نظیر ماریا بارونووا این رقم را ۲ برابر تخمین می‌زنند. در طی برپایی این تجمع‌ها ده‌ها تن به دست نیروهای ضد شورش بازداشت شدند.

رویترز از دست‌کم ۳۰ دستگاه اتوبوس و خودروی پلیس در مسکو خبر داد که صدها نیروی ضدشورش را برای مقابله با معترضان به خیابان آورده بود.

این اعتراض خیابانی در شهرهای بزرگ روسیه با شعار «از او خسته‌ایم» و «دیگر کافی است» توسط جنبش «روسیه باز» سازمان‌دهی شده بود. بنیان‌گذار این جنبش میخاییل خودروفسکی، از ثروتمندان روس و چهره‌های سرشناس منتقد کاخ کرملین است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه می‌گوید حمله پهپادهای اوکراینی به کریمه، مسکو و انبارهای نفت را خنثی کرده است

«فرماندهی در قامت مرده‌ای‌ متحرک»؛ تفاوت پریگوژین با همه مخالفان پوتین که سر به نیست شدند چه بود؟

حملات پهپادی به مسکو و بلگورود؛ آمریکا: اوکراین را ترغیب به حمله به داخل خاک روسیه نمی‌کنیم